بررسی و مقایسه قیمت ملک در قبرس شمالی

2

با توجه به معاملات انجام شده در کشور قبرس شمالی که به پوند میباشد، منظور این هست که تمامی قیمت گذاری ها در املاک و مستغلات و حتی در زمینه خرید و فروش ماشین با توجه به پوند انگلیس ارزش گذاری میشود. با توجه به این موضوع اگر فرض کنیم در 6 سال گذشته (2016) قیمت یک آپارتمان یک خوابه 35.000 پوند باشد و هر پوند انگلیس با توجه به برابری با ریال 45.000 ریال قیمت گذاری بشود میتوان تخمین زد که یک واحد آپارتمان یکخوابه را ميتوانست به قیمت 157.500.000 تومان خریداری كند با شرایط اقساطی !

1

با در نظر گرفتن نرخ تورم از سال 2016 تا 2022 و رشد چشمگیر سرمایه گذاری، افزایش قیمت پوند انگلیس در قبرس شمالی و ایران میتوانیم نتیجه بگیریم که در 6 سال همان ملکی که به قیمت 157.500.000 خریداری شده ، با توجه به ارزش افزوده سالانه ملک و افزایش ارزش برابری پوند انگلیس نسبت به لیر ترک و ریال ایران همان ملک به قیمت 55.000 پوند معامله شده با قیمت روز پوند 400.000ریال.

3

قیمت واحد یک خوابه در قبرس شمالی

در واقع با احتساب پوند 400.000 ریال همان واحد یکخوابه به قیمت 24.750.000.000 ریال معامله میشود. در اصل شاهد رشد بالای 15 برابری نسبت به ارزش افزوده و رشد ارز پوند انگلیس در 6 سال را شاهديم.در حال حاضر در قبرس شمالی تمامی واحدها اکثرا به صورت پیش فروش معامله مى شوند، به این دلیل که هم قیمت مناسبتری را دارند و مهمتر از آن با نزدیکتر شدن به تاریخ تحویل ارزش افزوده خود را حفظ میکنند.

4

قیمت واحد یک ساله در قبرس شمالی

که در اصل اگر واحدی را با تحویل یک ساله بخواهیم تهیه کنیم و قیمت فروش آن 60.000 پوند باشد، در واقع در موقع تحویل ارزش ملک 69.600پوند خواهد بود. با توجه به شرایط خرید ملک در قبرس شمالی تمامی خریداران میتوانند ملک خود را در هر مقطع و زمانی هم معاوضه کنند و با هر فردی وارد معامله بشوند، به این دلیل که شرایط اخذ اقامت در کشور قبرس شمالی منوط به ممنوعیت فروش به غیره نبوده و تمامی خریداران میتوانند ملک خریداری شده را بفروش برسانند. در صورتیکه هر فرد یا افرادی قصد اخذ اقامت دائم کشور قبرس شمالی را داشته باشند ملک را باید حداقل تا سه سال جهت اخذ کارت شهروندی به نام خود نگه دارند.

قیمت خرید ملک در قبرس شمالی برای ایرانیان چقدر است؟

قیمت خانه و ملک در قبرس شمالی در شهرهای گیرنه، فاماگوستا و نیکوزیا مناسب برای ایرانیان بر اساس پوند انگلیس به صورت زیر است:

  • خانه یک خواب در گیرنه : 96,000 پوند
  • خانه یک خواب در فاماگوستا : 83,000 پوند
  • خانه یک خواب در نیکوزیا : 77,000 پوند
  • خانه دو خواب در گیرنه : 154,000 پوند
  • خانه دو خواب در فاماگوستا :135,000 پوند
  • خانه دو خواب در نیکوزیا : 127,000 پوند
  • خانه سه خواب در گیرنه : 184,000 پوند
  • خانه سه خواب در فاماگوستا : 155,000 پوند
  • خانه سه خواب در نیکوزیا : 132,000 پوند

(قیمت‌های بالا به پوند بریتانیا و حدودی می‌باشند.)

نتیجه گیری

خرید ویلا یا واحد آپارتمانی در قبرس شمالی می تواند یکی از بهترین سرمایه گذاری ها برای شما باشد زیرا قبرس شمالی جزو ارزان ترین کشورهای اروپایی برای خرید خانه است و از طریق سرمایه گذاری می توانید اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنید. البته فراموش نکنید انجام این کار نیازمند تحقیقات و مقدماتی است که یکی از آنها مشورت با بهترین شرکت های فروش ملک در قبرس شمالی است تا با انتخاب مسیر درست آینده خود را تغییر دهید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید