اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در قبرس شمالی

اقامت از طریق تولد فرزند در قبرس شمالی

با توجه به امنیت بالا، هزینه‌های بسیار پایین، دانشگاه‌های بین‌المللی و اقتصاد رو به رشد، مهاجرت به قبرس شمالی بسیار افزایش پیدا کرده و افراد زیادی متقاضی هستند تا در این کشور زندگی کنند و اقامت دائم آن را به دست آورند.

امروزه اکثر مهاجرین از طریق تولد فرزند بعد از مهاجرت به قبرس شمالی، موفق به اخذ پاسپورت و تابعیت آن می شوند. به طور کلی فرزندان به دنیا آمده در کشور قبرس شمالی از مزیت‌ها و امتیازات بالایی برخوردار بوده و به راحتی به آنها تابعیت این کشور داده می‌شود.

اقامت از طریق تولد فرزند در قبرس شمالی 3

مهاجرت به کشور قبرس شمالی و اخذ اقامت آن از طریق تولد

در صورتی که هر دو والد تابعیت کشور قبرس را داشته باشند فرزند آنها در هر کشوری که به دنیا آید، تبعه قبرس شمالی محسوب خواهد شد. اما اگر پدر و مادر هر دو خارجی باشند، فرزند به دنیا آمده آنها در صورتی تبعه قبرس شمالی می‌باشد که ۵ سال به طور مداوم در این کشور زندگی کند.

شرایط اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در قبرس شمالی

والدین بعد از تولد فرزند خود در کشور قبرس شمالی باید به مهم‌ترین مسئله یعنی اخذ اقامت برای فرزند پرداخته و تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کنند. والدین با تکمیل کردن تمامی مدارک و رعایت کردن مراحل لازم می‌توانند برای فرزند متولد شده خود اقامت کشور قبرس شمالی را به دست آورده و به راحتی در این کشور زندگی کنند.

طبق قوانین کشور قبرس شمالی، در صورتی فرزند متولد شده حق شهروندی یا اقامت قبرس را به دست می‌آورد که یکی از والدین او شهروند این کشور باشد.

اقامت از طریق تولد فرزند در قبرس شمالی

مراحل اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق تولد

دریافت اقامت قبرس در کمتر از یک ماه، تنها برای فرزندانی که به تازگی در این کشور به دنیا آمده‌اند، امکان پذیر می باشد. اما برای دریافت حق شهروندی قبرس شمالی باید مراحلی توسط والدین انجام شود که عبارتند از:

  • ثبت نام تولد: والدین کودک بعد از به دنیا آمدن او باید در دفاتر رسمی ثبت تولد در قبرس شمالی، تولد فرزند خود را ثبت نمایند. در این مرحله باید گواهی تولد فرزند و شناسنامه او به دفاتر ارائه شود.
  • شهروندی توسط تولد: در صورتی که یکی از والدین کودک تازه متولد شده در قبرس شهروند این کشور باشد، به شکل خودکار فرزند آنها شهروند قبرس شمالی محسوب می‌شود.
  • اخذ اقامت در صورت خارجی بودن پدر و مادر: اگر والدین نوزاد متولد شده هر دو خارجی باشند برای دریافت اقامت قبرس شمالی باید شرایط و مراحلی در این کشور بر اساس مسائل قانونی طی شود.

شرایط اخذ اقامت برای فرزند متولد شده در قبرس شمالی

برای اینکه بتوانید به راحتی اخذ اقامت لازم را برای فرزند متولد شده خود در قبرس شمالی بگیرید باید مدارک زیر را تهیه کنید که عبارتند از:

  • شناسنامه فرزند: باید تاریخ تولد و هویت فرزند تازه متولد شده خود را با استفاده از شناسنامه برای اخذ اقامت در قبرس شمالی اثبات کنید.
  • مدارک والدین: برای تایید و اثبات رابطه فرزند به دنیا آمده و والدین باید پاسپورت و شناسنامه هر دو والد ارائه شود.
  • گواهی تولد: رسمی‌ترین مدرک برای اخذ اقامت قبرس شمالی گواهی تولد فرزند می‌باشد.

اقامت از طریق تولد فرزند در قبرس شمالی 1

نتیجه گیری

افراد زیادی برای اخذ اقامت در کشور قبرس شمالی و تابعیت آن از طریق تولد فرزند اقدام می‌کنند. بعد از اخذ شهروندی فرزند متولد شده خود می‌توانند از امتیازات بسیار زیادی شامل تابعیت و اقامت این کشور برخوردار شوند. قانون تابعیت در هر کشوری در جهان متفاوت بوده و برای اخذ اقامت در آن کشور باید بر اساس قانون عمل کرد.

به طور کلی بر اساس قانون اصل خون و اصل خاک پاسپورت مورد نظر در خاک قبرس به والدین داده می‌شود. از طریق تولد فرزند بسیار راحت می‌توان اقامت کشور قبرس را به دست آورد و از مزیت‌های اقتصادی آن برخوردار شد. دریافت شهروندی قبرس برای فرزند متولد شده مزیت‌های اقتصادی زیادی برای والدین او دارد و هزینه‌های آنها در قبرس کاهش پیدا می‌کند.

بعد از مهاجرت به قبرس شمالی می‌توانید از مزیت‌های آن مانند هزینه زندگی بسیار پایین، امکانات آموزشی پیشرفته، آب و هوای معتدل قبرس، فرهنگ و تاریخ غنی، فرصت‌های کاری، زندگی آرام ‌و شرایط سرمایه‌گذاری عالی در این کشور بهره‌مند شوید. تجربیات خود را از تولد فرزند در کشور قبرس شمالی و اخذ اقامت این کشور را برای ما ثبت کنید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید