مالیات ملک در قبرس شمالی چقدر است؟

ملک در قبرس شمالی چقدر است؟

در قبرس شمالی بر‌خلاف سایر کشور‌های اروپایی و آمریکایی، برای سرمایه‌گذاری و کسب و کار مالیات بسیار پایینی لحاظ شده است. به همین جهت اکثر افراد، کشور قبرس شمالی را برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری سودآورتر مناسب می دانند. سیاست مالیاتی متمایز قبرس شمالی موجب رشد کسب و کار افراد و سرمایه گذاری آنها در بخش های مختلف شده است.

از طریق تاسیس شرکت، خرید ملک در قبرس شمالی یا کارآفرینی می‌توانید از مزایای مالیاتی و اقتصادی این کشور برخوردار شوید. قبرس شمالی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی برای شرکت‌های صنعتی و کارآفرینی، مالیات بسیار کمی را تعیین کرده است. همچنین خرید ملک در قبرس شمالی نسبت به سایر کشورها مالیات کمتری به همراه دارد.

سیستم مالیات در قبرس شمالی

قبرس شمالی که به بهشت مالیاتی اروپا شناخته می شود، کم ترین نرخ مالیات بر درآمد را در میان کشورهای اروپایی و آمریکایی به همراه دارد. افراد به ازای درآمد سالانه خود موظف هستند حدود 16 الی 38 درصد مالیات پرداخت کنند.

در قبرس شمالی مهاجرین و افراد بومی هر دو به یک میزان مالیات پرداخت می کنند، در واقع نرخ مالیات برای مهاجرین و افراد بومی در قبرس یکسان است. در زمان خرید ملک، فرد خریدار باید تمام مالیات های مربوطه از جمله هزینه ابطال تمبر را نیز بپردازد.

ملک در قبرس شمالی چقدر است

اگر سیستم مالیات کشورهای اروپایی و قبرس شمالی را با یکدیگر مقایسه کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که مالیات در این کشور بسیار پایین بوده و همین سبب جذب اکثر مهاجرین شده است. در قبرس شمالی برای دستمزد و درآمد افراد هیچگونه مالیاتی تعیین نشده است؛ اما افراد در قبرس باید برای درآمد حاصل از سرمایه گذاری یا خرید ملک و مستغلات، مالیاتی پرداخت کنند.

به دلیل مالیات‌های پایین و ساده در قبرس شمالی، اکثر سرمایه‌گذاران خارجی علاقمند هستند تا املاک و مستغلات خود را در این کشور خریداری کنند. بعد از خرید هر گونه زمین یا ملکی در قبرس که دارای سند مالکیت است، شما موظف هستید به صورت سالانه مالیات پرداخت کنید. با توجه به ارزش ملک خریداری شده، نرخ مالیات آن متفاوت بوده و حدود 3 الی 6 درصد متغیر است.

مالیات خرید ملک و مستغلات

سوال برخی از سرمایه گذاران خارجی این است که، خانه ویلایی برای سرمایه‌گذاری بهتر است یا آپارتمان؟ در جواب باید گفت ارزش سرمایه گذاری بر روی یک ملک براساس نوع معماری، موقعیت مکانی آن و سن بنا مشخص می شود. افراد در قبرس شمالی برای آپارتمان خریداری شده باید در طول سال حدود 100 لیر مالیات پرداخت نمایند، اما برای خانه های ویلایی تقریبا 200 لیر می‌باشد.

ملک در قبرس شمالی چقدر است

با خرید هرگونه ملک و مستغلات در قبرس شمالی موظف به پرداخت مالیاتی هستید که به شرح موارد زیر است:

مالیات امضاء قرارداد

اداره مالیات در کشور قبرس شمالی در زمان امضای قرارداد خرید ملک، مقداری مالیات را از فرد خریدار دریافت خواهد کرد. برای رسمی شدن قرارداد ملک خریداری شده، لازم است حق تمبر آن را به شکل مالیات پرداخت کنید. این تمبر مالیاتی برای خرید ملک حدود 0.5 درصد از کل قیمت آن است، برای مثال تمبر مالیاتی ملک با ارزش 50000 پوند حدود 250 پوند است‌.‌ برای پرداخت مالیات Stamp Duty یا همان تمبر مالیاتی، بعد از امضای قرارداد خرید ملک حدود 21 روز فرصت دارید.

مالیات ثبت ملک Title Transfer Fee

لازم است برای ثبت ملک خریداری شده، مبلغی به عنوان مالیات توسط فرد خریدار پرداخت شود.

مالیات ارزش افزوده

یکی از مزیت های خرید املاک و مستغلات در کشور توسعه یافته قبرس، میزان مالیات بر ارزش افزوده آن می باشد. میزان مالیات بر ارزش افزوده در جزیره قبرس حدود 5 درصد است. در زمان دریافت کلید خانه ویلایی خریداری شده یا آپارتمان موردنظر، لازم است مالیات بر ارزش افزوده که توسط اداره مالیات قبرس مشخص شده، توسط فرد پرداخت شود.

مالیات فروش ملک

شخص یا شرکتی که اقدام به فروش ملکی در قبرس می کند، موظف به پرداخت مالیات سرمایه می‌باشد. در زمان انتقال سند ملک یا همان فروش براساس قوانین جدید، باید حدود 6 درصد از قیمت کل ملک را مالیات بدهید.

ملک در قبرس شمالی چقدر است؟

نتیجه گیری

در میان تمام کشورهای اروپایی، قبرس شمالی پایین ترین سطح مالیات را به خود اختصاص داده است. سیستم مالیاتی قبرس به خاطر کم هزینه بودن آن را به مقصدی بی نظیر جهت زندگی، فعالیت های اقتصادی و خرید ملک برای مهاجران تبدیل کرده است. مالیات پایین قبرس بهترین فرصت را برای مهاجرین ایرانی جهت توسعه کسب و کار فراهم کرده است.

شما در مقابل هر نوع سرمایه گذاری در قبرس شمالی مالیات بسیار کمی را پرداخت خواهید کرد، بنابراین می توانید بیشترین سود را به شکل مستقیم در این کشور کسب نمایید‌. اگر در خصوص خرید ملک در قبرس شمالی و میزان پرداخت مالیات آن سوالی دارید، آن را به صورت کامنت ثبت نمایید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید