آیا می توان از طریق ازدواج به قبرس مهاجرت کرد؟

می توان از طریق ازدواج به قبرس مهاجرت کرد 1

امروزه سوال افراد زیادی این است که آیا می‌توان از از طریق ازدواج به قبرس مهاجرت کرد؟ باید گفته شود در صورتی که قوانین مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج را رعایت کرده باشید، می‌توانید پاسپورت این کشور را به راحتی دریافت کنید. اگر می‌خواهید از شرایط مهاجرت به قبرس از راه ازدواج آگاه شوید، کافی است این مقاله را بادقت بخوانید.

قبرس شمالی یکی از کشورهایی است که افراد زیادی از دیگر کشورها را به سمت خود جذب می کند. جاذبه های این کشور، هزینه های مناسب و… همگی می تواند شرایط مناسبی برای مهاجرت به قبرس شمالی محسوب شود. مهاجرانی که قصد ورود به این کشور را دارند، می توانند از راه های مختلفی مانند خرید ملک در قبرس شمالی، سرمایه گذاری در قبرس شمالی، تحصیل در قبرس شمالی، ثبت شرکت در قبرس شمالی و… اقدام کنند.

اما یکی از راه هایی که اخیرا افراد زیادی از طریق آن برای مهاجرت به قبرس شمالی مراجعه می کنند، مهاجرت از طریق ازدواج است. شاید برای برخی این سوال پیش آید که چطور می توانند از طریق ازدواج به قبرس مهاجرت کنند. در ادامه این مطلب ما سعی داریم توضیحاتی در این خصوص برای شما بیان کنیم.

می توان از طریق ازدواج به قبرس مهاجرت کرد 2 1

شرایط مهاجرت به قبرس شمالی از راه ازدواج

برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ازدواج، اولین کاری که باید انجام دهید این است که بتوانید ثابت کنید قصد شما یک ازدواج واقعی است نه یک ازدواج صوری؛ در صورتی که فرد فقط این روش را برای گرفتن تابعیت و پاسپورت انتخاب کرده باشد و مسولین متوجه این قضیه شوند که هیچ علاقه‌ای میان این دو شخص نیست، آن‌ها مجبور به پرداخت جریمه می‌شوند و باید هرچه سریع‌تر کشور را ترک کنند.

بعد از اثبات واقعی بودن عشقتان، باید همسر قبرسی حتما از شرایط مالی خوبی برخوردار باشد تا بتواند سند یک خانه‌ای که به نامش باشد را ارائه کند.

پس از اینکه مدارک شما برای اثبات واقعی بودن ازدواج تایید شد، به شما ۱۵ تا ۹۰ روز فرصت می‌دهند که ازدواج خود را در یک دفتر معتبر ثبت کنید؛ در صورتی که در مدت زمان تعیین شده این کار را انجام ندهید، شانس شما برای گرفتن اقامت کشور قبرس به طور کامل از بین می‌رود.

پس از اینکه ازدواج خود را به صورت رسمی ثبت کردید، به شما یک اقامت دو ساله داده می‌شود؛ اگر در این مدت جرمی مرتکب نشوید، مجدد یک اقامت ۳ ساله به شما داده می‌شود.

پس از گذشت ۵ سال می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم مراجعه کنید تا یک آزمون تابعیت از شما گرفته شود؛ اگر بتوانید در این آزمون نمره خوبی کسب کنید، شما موفق به گرفتن پاسپورت و اقامت دائم قبرس شمالی می‌شوید.

مزایا و معایب مهاجرت از طریق ازدواج

از مزایای کشور قبرس شمالی می‌توان به احتیاج به هزینه کم برای زندگی،امنیت بسیار بالا، داشتن شرایط مناسب برای تجارت و… اشاره کرد.

از معایب آن می‌توان به پایین بودن اعتبار پاسپورت، کم بودن درآمد شغل‌های محلی، پرداخت مالیات برای افراد حقیقی، کمبود دانشگاه ممتاز و… اشاره کرد.

توجه کنید هزینه‌های ازدواج در قبرس پایین است؛ بنابراین لازم نیست برای این کار پول هنگفتی کنار بگذارید.

مهاجرت به قبرس شمالی

اگر قصد مهاجرت به کشور قبرس شمالی را دارید، بهتر است بدانید که مهاجرت به این کشور اصلا کار سختی نیست. برخی از مردم به منظور تحصیل در قبرس شمالی به این کشور مهاجرت می کنند. برخی دیگر برای خرید ملک در قبرس شمالی یا سرمایه گذاری در قبرس شمالی این کشور را مورد انتخاب خود قرار می دهند. به طور کلی راه های زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. حتی افراد بسیاری برای ثبت شرکت در قبرس شمالی به آن جا مهاجرت می کنند.

در بین تمام آسان ترین روش های اخذ اقامت در قبرس شمالی یکی از روش های رایج مهاجرت از طریق ازدواج را می توان نام برد. در این باره باید بدانید که تنها با ثبت ازدواج در این کشور نمی توان اقامت آن جا را دریافت کرد. در صورتی می توان اقامت این کشور را گرفت که یکی از دو نفری که قصد ازدواج دارند، شهروند قبرس شمالی محسوب شود یا اقامت آن جا را گرفته باشد.

مهاجرت از طریق ازدواج چه شرایطی دارد؟

اگر از طریق ازدواج قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید، اولین کار اثبات واقعی بودن ازدواجتان است. هر کسی که از این طریق برای مهاجرت به قبرس اقدام می کند باید بتواند واقعی بودن ازدواج خود را اثبات نماید و این یک موضوع بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که شخصی قصد ازدواج سوری با یک فرد قبرسی را داشته باشد و به نحوی کارشناسان متوجه این جریانات شوند، با آن به شدت برخورد می کنند و جریمه ای را برای او در نظر می گیرند.

یکی دیگر ازشرایطی که برای مهاجرت از طریق ازدواج مورد نیاز است، اثبات مناسب بودن وضعیت مالی فرد قبرسی است. در این مورد باید بتوانند با ارائه دارک معتبر این موضوع را اثبات کنند. بعد از این که زوجین این شرایط را مهیا نمودند، باید طی مدتی که برای آن ها معیین شده است (15 الی 90 روز) ازدواج خود را در یک دفتر رسمی و معتبر ثبت کنند.  چنان چه در این مدت اقدامی برای ثبت ازدواج صورت نگیرد، آن شخص دیگر نمی تواند در قبرس بماند.

کسانی که قصد دارند زودتر مراحل مربوط به ثبت ازدواج را انجام دهند، می توانند طی ارسال تقاضا به شهردار این موضوع را مطرح کنند. با بررسی اوضاع و موقعیت زوجین شهردار نظر خود را در این باره اعلام می کند و اگر موافقت نمود می توان این مراحل را سریع تر طی کرد.

بعد از این که با طی کردن مراحل مختلف ازدواج با یک فرد قبرسی انجام شد، به فرد به مدت 2 سال در قبرس شمالی اقامت خواهند داد و با گذشت پنج سال آن شخص می تواند این اقامت خود را در کشور قبرس شمالی دائمی کند.

می توان از طریق ازدواج به قبرس مهاجرت کرد 3 e1672068231651

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ازدواج

یکی از راه هایی که می توان با دردسر کم تر اقامت دائم قبرس شمالی را دریافت کرد، مهاجرت از طریق ازدواج است. افراد می توانند از این طریق بستگانی مانند پدر و مادر و فرزندانشان را هم به قبرس شمالی دعوت کنند. علاوه بر این تحصیل در قبرس شمالی، خرید ملک در قبرس شمالی، ثبت شرکت در قبرس شمالی، سرمایه گذاری در قبرس شمالی و بسیاری کارهای دیگر را هم می توان به راحتی انجام داد. در زیر برخی مدارک لازم برای این نوع مهاجرت را برای شما نام می بریم.

  • شناسنامه یا گذرنامه زوجین
  • گواهی مربوط به مجرد بودن آن ها
  • گواهی ازدواج
  • در صورت ازدواج قبلی کپی از طلاق
  • بیمه
  • تمکن مالی شهروند قبرسی
  • و…

اگر قصد اخذ تابعیت قبرس شمالی از طریق ازدواج را دارید، باید بدانید که برای تایید واقعی بودن ازدواج، تمامی جزئیات رابطه شما و همسر قبرسی تان بررسی می‌شود.

حتی مسولین مربوطه این بخش از شما پیام‌ها یا نامه‌های که در مدت آشنایی ردوبدل کرده‌اید را می‌خواهند تا تاریخ آشنایی و تعداد پیام‌های روزانه شما را مورد بررسی قرار دهند؛ اگر مدت زیادی نباشد که باهم آشنا شده باشید، مسولین به ازدواج شما شک می‌کنند و در اکثر مواقع ویزا صادر نمی‌شود، مگر اینکه یک مدرک معتبر برای اثبات واقعی بودن ازدواج خود ارائه دهید.

در صورتی که مدارک شما ثابت کند که مدت زیادی است همدیگر را می‌شناسید، با درخواست ویزای شما موافقت می‌شود.

مدارک لازم عبارتند از: گواهی ازدواج، بیمه درمانی، داشتن درآمد ثابت، گذرنامه یا شناسنامه شهروند اهل قبرس و..

جمع بندی

یکی از راه های مهاجرت به قبرس شمالی ازدواج با شهروند قبرسی است. با توجه به راه های دیگری که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد، می توان گفت این ساده ترین راه محسوب می شود. ما در این مطلب سعی کردیم برای کسب آگاهی بیشتر شما اطلاعاتی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

 

5 از 5

پیام بگذارید