ارزان ترین کشورهای اروپایی برای خرید خانه

اروپایی که با خرید ملک اقامت می دهند4 1

یکی از راه‌های اخد اقامت در کشورهای دیگر، سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک است. ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا می‌توان اقامت هر کشور اروپایی را از طریق خرید ملک در آن، اخذ کرد؟ در واقع کشورهای مختلف از جمله ۲۰ کشور از ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، به‌منظور جذب سرمایه، به خارجی‌هایی که قصد سرمایه گذاری از طریق خرید املاک را دارند، ویزای اقامت می‌دهند. اقامت از طریق خرید ملک یکی از ساده‌ترین و بهترین روش‌های مهاجرت است. در اروپا هیچ قانونی وجود ندارد که افراد خارجی را از خرید ملک در این کشورها، محروم کند؛ اما برخی کشورها محدودیت‌هایی را در این حیطه در نظر گرفته‌‌اند که بیشتر مربوط به مسائلی چون حقوق اقامت، نوع ملک و یا دسته خریدار است.

برای اخذ اقامت کشورهای دیگر یکی از گزینه های پرطرفدار مهاجرت از طریق خرید ملک است. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی اقدام به خرید ملک در کشور های دیگر می کنند از این دلایل می توان به لذت بردن از اقامت در کشور جدید، اقامت برای کسب و کار و حفظ ارزش سرمایه اشاره کرد.
برای این که بدانید کدام کشور های اروپایی با خرید ملک اقامت می دهند تا پایان محتوا همراه ما باشید.

کشورهایی که با خرید ملک به شما اقامت و شهروندی می دهند

برخی از کشورهای اروپایی و کارائیب با خرید ملک اجازه اقامت می دهند به این معنی که شما با خرید ملک و سرمایه خود در املاک می توانید به طور رسمی اجازه شهروندی و اقامت بگیرید.
در واقع با خرید ملک می توانید در زمان کمی بدون این که سابقه کار یا زندگی در کشور مربوطه را داشته باشید اقامت آن کشور را دریافت کنید.
کشورهایی که با خرید ملک به شما اقامت و شهروندی می دهند می توان به کشورهای ترکیه، قبرس، مونته نگرو، گرجستان، برزیل، آلبانی و جمهوری مالت اشاره کرد این کشورها از نظر قیمت ارزان ترین کشورهایی هستند که با خرید ملک در آن ها می توانید، اقامت شهروندی را دریافت کنید.

اخذ اقامت قبرس شمالی
امنیت شخصی، بهبود وضعیت پرداخت مالیات، افزایش حضور بین المللی و امنیت اقتصادی از دلایلی هستند که روی انتخاب کشور مورد نظر برای گرفتن اقامت تاثیر گذار هستند.
مهاجرت از طریق خرید ملک در برخی از کشورها سریع تر و آسان تر انجام می شود به عنوان مثال تنها در 60 روز و با 150 هزار دلار سرمایه گذاری می توان اقامت شهروند گرانادا را گرفت.

محبوب ترین برنامه های سرمایه گذاری که در برنامه های مختلف بسیاری از کشورها این گزینه گنجانده می شود، سرمایه گذاری املاک و مستغلات برای دریافت اقامت و امتیاز شهروندی است.
با حداقل هزینه 200 هزار دلار از طریق خرید ملک در کشورهای حوزه کارائیب می توانید، شهروندی و اقامت این کشور را دریافت کنید.
با خرید ملک به راحتی می توانید اقامت سنت لوسیا، نویس دومینیکا، سنت کیتس، گرانادا و آنتیگوا را دریافت نمایید.
بهترین شرایط اقامت با خرید ملک و مستغلات در حال حاضر می توان به کشورهای اروپایی اسپانیا، پرتغال و یونان اشاره کرد.
در میان این کشورها، یونان برای سرمایه گذاری به صرفه ترین شرایط را دارد؛ ولی پرتغال محبوبیت بیشتری دارد؛ چون به متقاضی مزایایی زیادی می دهد.

کشور قبرس با خرید ملک اقامت می دهد

کشور قبرس با خرید ملک اقامت می دهد لذا افرادی که می خواهند اقامت بلند مدت در قبرس شمالی بگیرند یا قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می توانند به خرید ملک در قبرس شمالی اقدام کنند.
صدور اقامت به هیچ عنوان منوط به حضور دائم در این کشور نیست و اجبار به زندگی در کشور قبرس نمی باشد و خریدار ملک می تواند به راحتی از این کشور خارج یا داخل شود.
در میان کشورهای دریای مدیترانه بهترین قیمت ها را بازار املاک و مستغلات قبرس شمالی دارد.
برای خرید آپارتمان و ویلا در این کشور مبلغ مورد نیاز به ترتیب از 75000 پوند و 180000 پوند شروع می شود.

از طریق داشتن اقامت قبرس می توان اقامت بسیاری از کشور ها را دریافت کرد

از طریق داشتن اقامت قبرس می توان اقامت بسیاری از کشور ها را دریافت کرد به همین دلیل افراد زیادی از طریق سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات سعی کرده اند، صدور مجوز اقامت در این کشور را دریافت کنند تا بتوانند اقامت دیگر کشورها هم به دست آورند.

اروپایی که با خرید ملک اقامت می دهند5

یکی از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در اروپا این است که اقامتی که از طریق خرید ملک در اروپا حاصل می‌شود، دائمی است. با خرید ملک در کشور هایی نظیر اسپانیا، پرتغال، ترکیه، مالت، قبرس و یونان اجازه اقامت دارید. همان‌طور که گفته شد یکی از کشورهایی که با خرید ملک می‌توانید اقامت آن را دریافت کنید قبرس شمالی است که برای این نوع از مهاجرت باید تمکن مالی ۱۰۰۰۰ دلاری را به دولت قبرس نشان دهید.

مهاجرت به قبرس شمالی به این صورت است که متقاضی می‌تواند از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در قبرس شمالی اقامت خود را اخذ نماید. البته برای مهاجرت به قبرس شمالی، می‌توان از راه‌های دیگری چون مهاجرت تحصیلی نیز برای دریافت ویزای این کشور اقدام نمود.

شرایط خرید ملک در اروپا

معمولا برای خرید ملک در اروپا باید چند نکته را در نظر بگیرید، اولین و مهم‌ترین نکته این است که هر کشور برای اعطای اقامت از طریق سرمایه‌گذاری ملک، حداقل ارزش ملک را تعیین کرده است. برای مثال جهت اخذ اقامت کشور پرتغال باید ملکی به ارزش حداقل 350 هزار یورو و برای اخذ اقامت اسپانیا نیز بایستی ملکی به ارزش 150 هزار یورو خریداری کرد، پس از آن به فرد و خانواده وی شامل همسر و فرزندان زیر سنین تعیین شده، ویزای اقامت موقت داده می‌شود که پس از چند سال به ویزای دائم تبدیل خواهد شد.

اروپایی که با خرید ملک اقامت می دهند3

البته شرایط دیگری نیز وجود دارد؛ مثلا متقاضی باید حداقل تمکن مالی مورد نیاز تعیین شده‌ی هر کشور را داشته باشد. یعنی اینکه پول کافی برای گذران امور زندگی در حساب بانکی‌اش موجود باشد.

یکی دیگر از فاکتورهای خرید ملک در اروپا سن افراد است و افراد زیر ۱۸ سال از این حق محروم می‌شوند. در مورد سال‌های مورد نیاز برای تبدیل ویزای موقت به ویزای دائم و اخذ شهروندی، هر کشور قوانین خاص خود را دارد.

مهاجرت به ارزان‌ترین کشورهای اروپایی

افرادی که علاقه‌ی زیادی به کسب اقامت و زندگی در کشورهای اروپایی دارند، اما از سرمایه زیادی برخوردار نیستند می‌توانند با بررسی دقیق، ارزان‌ترین کشورهای اروپایی را جستجو کرده و به کشوری که حداقل هزینه‌ی سرمایه‌گذاری و مخارج زندگی پایین‌تری دارد، مهاجرت کنند. برخی از این کشورها عبارتند از: بلغارستان، یونان، قبرس شمالی، جمهوری چک، گرجستان، لیتوانی، مجارستان، کرواسی، آلبانی، مالتا، پرتغال، اسپانیا، رومانی و اسلواکی. که در این میان اسلواکی جزو ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای اخذ اقامت محسوب می‌شود، شما با صرف کمترین هزینه می‌توانید در این کشور سرمایه گذاری انجام دهید و موفق به اخذ اقامت دائم شوید.

اروپایی که با خرید ملک اقامت می دهند2

کشورهای ذکر شده همگی از بهترین کشورهایی هستند که می‌توان با صرف کمترین هزینه، اقامتشان را کسب کرد و در آن‌جا زندگی کرد. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که انتخاب مناسب‌ترین کشور اروپایی برای شما نیز در کنار ارزان بودن حائز اهمیت است، زیرا برای زندگی باید جنبه‌های مختلفی نظیر رفاه، شرایط اقتصادی، امنیت، میزان جرم و جنایت، زبان، نرخ بیکاری و تورم، فرهنگ و‌… مورد بررسی قرار گیرد.

مزایای اقامت در کشورهای اروپایی

اخذ اقامت کشورهای اروپایی علاوه بر مجوز سکونت فرد به منزله کسب حقوق شهروندی و برخورداری از مزایای تحصیلی، کاری، درمانی و … می‌باشد. از مهم‌ترین مزایای کسب اقامت کشورهای اروپایی می‌توان به امکان مسافرت بدون محدودیت به کشورهای حوزه شینگن، راه اندازی بیزینس، امکان انجام معاملات مالی، وجود سیستم یکپارچه تجاری، اقتصادی و مالیاتی، اشتغال آسان در کشورهای حوزه شینگن و برخورداری از بیمه سلامت اشاره کرد.

به عبارت دیگر اخذ اقامت یکی از کشورهای اروپایی محدوده‌ی مسافرت، تجارت، تحصیل و بیزینس افراد را تا حد بسیار زیادی گسترش می‌دهد.

اروپایی که با خرید ملک اقامت می دهند 1 1

بسیاری از کشورهای در حال توسعه‌ی اروپا که بیشتر در بخش شرقی واقع شده‌اند، امکان اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک را فراهم کرده‌اند تا بتوانند جذب سرمایه‌ی قابل توجهی داشته ‌باشند. مهاجران نیز با دریافت اقامت این کشورها، از امکان سفر و سرمایه‌گذاری در بسیاری از کشورها بهره‌مند خواهند شد.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید