خرید سیم کارت در قبرس شمالی + مدارک لازم و هزینه

مقالات

سالانه گردشگران و مهاجران زیادی به جزیره زیبای قبرس شمالی سفر می‌کنند. دانشجویانی که در این کشور به تحصیل می‌پردازند برای ارتباط با همکاران، همکلاسی‌ها و دوستان خود به تهیه سیم کارت احتیاج دارند. مهاجران برای استفاده از تلفن همراه در قبرس شمالی، لازم است گوشی خود را در این کشور ریجستر کنند. در ادامه این مقاله مدارک لازم برای خرید سیم کارت، شرایط لازم برای دریافت آن و قیمت سیم کارت در قبرس شمالی را بررسی می کنیم.

شرایط خرید سیم کارت در قبرس شمالی

برای استفاده از سیم کارت و تلفن همراه در کشور قبرس شمالی باید قوانینی از سوی مهاجران رعایت شود، یکی از آنها تبعیت از قوانین ریجستر گوشی می‌باشد. طبق قانون تصویب شده در سال ۲۰۱۷ تمامی شهروندان قبرسی و مهاجران برای استفاده از سیم کارت باید گوشی خود را ریجستر نمایند.

تنها ساکنین کشور قبرس می‌توانند برای خرید سیم کارت اقدام کنند. زمانی که اقامت شما در قبرس شمالی تایید شد و مدت چهار ماه از آن گذشت، می‌توانید با استفاده از پاسپورت معتبر خود برای خرید سیم کارت به نام خود در قبرس شمالی اقدام کنید.

شرایط خرید سیم کارت در قبرس شمالی

بعد از خرید سیم کارت لازم است گوشی خود را که در کشور دیگر ریجستر کرده‌ اید، در قبرس دوباره ریجستر و فعال سازی کنید تا بتوانید از سیم کارت موردنظر در تلفن همراه خود برای برقراری تماس استفاده کنید، البته تا حدود یک ماه بدون ریجستر کردن می توانید از سیم کارت روی گوشی خود استفاده کنید. باید بدانید افرادی که تلفن همراه خود را از قبرس شمالی خریداری کرده اند، نیازی به ریجستر کردن آن ندارند.

مدارک لازم برای خرید سیم کارت

لازم است در زمان خرید سیم کارت مدارک زیر را به همراه داشته باشید که عبارتند از:

  1. فرد متقاضی باید برگه معتبری از اقامت خود را داشته باشد.
  2. در صورت خرید سیم کارت دانشجویی، فرد باید دارای کارت و گواهی دانشجویی باشد.
  3. متقاضی سیم کارت باید پاسپورت معتبری را ارائه بدهد.
  4. تعداد دو برگ از فتوکپی پاسپورت فرد لازم است.
  5. هزینه ریجستری و سیم کارت باید از سوی فرد پرداخت شود.

بعد از تحویل دادن تمام مدارک بالا از سوی فرد متقاضی، سیم کارتی به نام او صادر خواهد شد.

تمامی دانشجویانی که از کشورهای دیگر در دانشگاه‌های معتبر قبرس شمالی پذیرفته شده‌اند، به عنوان هدیه یک سیم کارت رایگان از سوی دانشگاه تحویل می‌گیرند. برای تهیه کردن سیم کارت از دانشگاه قبرس شمالی می‌توانید با ارائه مدارک دانشجویی و پاسپورت، این کار را انجام دهید.

مدارک لازم برای خرید سیم کارت

در صورتی که دانشجو نیستید و از طریق دیگر به قبرس شمالی مهاجرت کرده‌اید و علاقه ای به استفاده از سیم کارت دانشجویی ندارید، می‌توانید از طریق اپراتورها و شرکت‌های ارائه دهنده سیم کارت برای خرید سیم کارت اقدام کنید.

شرکت های ارائه دهنده سیم کارت

در قبرس شمالی شرکت های تل سیم، ترک سل و KKTCELL ارائه دهنده سیم کارت و خدمات مربوط به آن هستند. برای ارتباط با نزدیکان و دوستان و برقراری تماس تلفنی لازم است از طریق این شرکت ها برای خرید سیم کارت اقدام کنید تا علاوه بر تماس به اینترنت پرسرعت این کشور دسترسی داشته باشید.

در کشور قبرس شمالی شرکت‌ها و اپراتورهای معتبر زیادی هستند که در زمینه ارائه سیم کارت، بهترین خدمات را ارائه می‌دهند. با توجه به اینکه کشور قبرس سرزمینی توریستی و مهاجر پذیر است، برای راحتی زندگی مهاجران و گردشگران تمام خدمات سیم کارت را از طریق اپراتورهای متعدد ارائه داده تا به آسانی بتوانند با مدارک خود سیم کارتی را تهیه کنند.

شرکت های ارائه دهنده سیم کارت

سوالات متداول

برای خرید سیم کارت در قبرس شمالی، چه قدر باید هزینه کرد؟

فرد باید با توجه به نوع سیم کارت و اپراتور هزینه متفاوتی را پرداخت کند، تقریبا مهاجرین با 2 دلار می توانند سیم کارتی را خریداری کنند.

چه مدارکی برای تهیه سیم کارت در قبرس شمالی نیاز است؟

فرد باید تمام مدارک شناسایی خود، پاسپورت معتبرو کارت شناسایی خود را ارائه بدهد و همچنین آدرس محل اقامت و اطلاعات تماس او نیز نیاز است.

خرید آنلاین سیم کارت در کشور قبرس امکان پذیر است؟

بله می توانید از طریق اپراتورهای تلفن همراه به صورت آنلاین سیم کارتی را برای خود خریداری کنید. برای این کار ابتدا باید به وب سایت اپراتور مراجعه کنید و بعد از تکمیل کردن فرم های موردنظر سیم کارت به شکل آنلاین خریداری خواهد شد.

نتیجه‌گیری

بر اساس این مقاله تهیه کردن سیم کارت و استفاده از تلفن همراه در کشور قبرس شمالی برای دانشجویان و مهاجران کار سختی نیست. آنها می‌توانند بر طبق قوانین گوشی همراه خود را رجیستر کرده و با مدارک معتبر همانند کارت دانشجویی و پاسپورت اقدام به تهیه سیم کارت نمایند.

زمانی که به کشور قبرس شمالی مهاجرت کردید برای زندگی و تماس های ضروری خود به سیم کارت احتیاج دارید، به نظر شما تهیه کردن سیم کارت در این کشور آسان است یا خیر، نظر خود را کامنت کنید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید