بهترین مکان های دیدنی قبرس شمالی

مکان های دیدنی قبرس شمالی

راهنمای جامع سفر به قبرس شمالی به شما کمک می‌کند بهترین تعطیلات تابستانی را به همراه خانواده در سواحل مدیترانه‌ای این کشور سپری کنید. کشور قبرس دارای جاذبه‌های گردشگری و تفریحی بسیار زیادی برای گذراندن اوقات شما بوده و می‌توانید تمامی خاطرات زیبای خود را در قبرس در بهترین مکان‌های دیدنی آن ثبت کنید.

جاذبه های قبرس شمالی

در میان آب‌های مدیترانه جزیره قبرس دارای طبیعتی زیبا و آثار باستانی دیدنی و جاذبه‌های فراوان برای توریست‌ها و گردشگران می باشد. می‌توانید در این جزیره دوست داشتنی قبرس جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیار زیادی را دیدن کرده و از سواحل تماشایی آن لذت ببرید.

شهر نیکوزیا یکی از جاذبه‌های دیدنی و قدیمی قبرس شمالی

شهر نیکوزیا که پایتخت قبرس شمالی محسوب می‌شود در قرن ۱۶ میلادی با دیوارهای ونیزی بسیار زیبا و تاریخی ساخته شده و یک شهر کاملاً قدیمی در قبرس با خیابان‌های باریک که بناهای تاریخی بسیار زیادی برای دیدن دارد. در شهر قدیمی نیکوزیا می‌توانید از مسجد سلیمیه که یکی از جاذبه‌های آن می‌باشد، دیدن کنید.

قلعه بوفاونتو

قلعه زیبا و تاریخی بوفاونتو یک آثار تاریخی به جامانده از قرون وسطی محسوب می‌شود که از لحاظ چشم انداز، دیدنی‌ترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری در قبرس می‌باشد. قلعه منحصر به فرد و تاریخی بوفاونتو در شهر گیرنه قبرس، بر فراز کوه ها بنا شده است.

قلعه بوفاونتو توسط رومی‌ها در جنگ با اعراب برای حفظ جزیره قبرس در قرن دهم ساخته شد. ارتفاع این قلعه از سطح دریا تقریباً ۹۵۰ متر می‌باشد و توریست‌ها و گردشگران می‌توانند از بالای قلعه تمام دریای مدیترانه و جزیره قبرس را زیر نظر داشته و تماشا کنند.

بوفاونتو

بوفاونتو

قلعه گیرنه

قلعه گیرنه، این بنای زیبای تاریخی در کنار سواحل زیبای دریای مدیترانه بنا شده و قدمت آن به ۱۵۰۰ سال پیش برمی‌گردد. در این قلعه ۴ برج دیده‌بانی ایجاد شده که در سبک قلعه‌های رومی می‌باشد. قلعه تاریخی گیرنه در میان توریست‌ها و مهاجران خارجی یکی از زیباترین و محبوب‌ترین جاذبه‌ها در قبرس می باشد.

گردشگران و بازدید کنندگان از دیدن معماری‌های چشم نواز قلعه گیرنه به وجد آمده و بسیار آن را تحسین می کنند. بعد از تاسیس جمهوری قبرس، این قلعه زیبا گیرنه به موزه ای با آثار تاریخی از دوره‌های گوناگون تبدیل شد.

گیرنه

گیرنه

بندر گیرنه

این بندر یکی از زیباترین بخش‌های دیدنی در جزیره قبرس شمالی محسوب می‌شود که دیدن آثار تاریخی در آن، سفر شما را فوق العاده جذاب خواهد کرد. گردشگران معمولاً در بندر زیبای گیرنه به غذا خوردن در رستوران‌های معروف آن پرداخته و از غروب زیبای آن نهایت لذت را می‌برند.

سواحل این بندر بسیار چشم نواز بوده و در میان اهالی محلی به جواهر قبرس شناخته می‌شود و بندرگاه‌های آن جزو جاذبه‌های قبرس بوده که بسیار شلوغ می شوند. توریست‌ها و گردشگران از کشتی‌های تفریحی در این بندر برای دیدن سواحل و دریای مدیترانه استفاده می کنند.

گیرنه

کاخ وونی

کاخ مورد نظر در شهر گوزل یورت واقع شده و در شمال جزیره قبرس می‌باشد که می‌توانید از آثار باستانی و بناهای موجود در آن که اقامتگاه رومی‌ها و یونانی‌ها بوده دیدن کنید.‌ کاخ وونی توسط باستان شناسان در قرن ۲۰ میلادی کشف شده و هر ساله گردشگران زیادی از آن دیدن می‌کنند.

وونی

وونی

قلعه سنت هیلاریون

قلعه سنت هیلاریون در قرن ۱۱ میلادی با ارتفاع ۶۷۰ متر از دریا در کوه‌های گیرنه ساخته شده و جزو مشهورترین جاذبه‌های دیدنی قبرس شمالی محسوب می‌شود. از طبقات این قلعه زیبا می‌توانید کوه‌های گیرنه و دریای مدیترانه را به خوبی مشاهده کنید.

سنت هیلاریون

کلیسای بلاپایس

این کلیسا در شهر گیرنه در قرن ۱۳ میلادی بنا شده و یک کلیسای مشهور جهانی می‌باشد. اگرچه نقاشی‌ها و مجسمه‌های بسیار زیبای درون کلیسا توسط عثمانی‌ها آسیب دیده و از بین رفته اما بنای اصلی کلیسا هنوز پایدار باقی مانده است.

بلاپایس

ساحل لاک پشت‌ها

ساحل آلاگادی که در آن لاک پشت‌های زیادی به چشم می‌خورد یکی از جاذبه‌های بسیار دیدنی برای توریست‌ها در قبرس شمالی در شهر گیرنه می‌باشد.‌ سواحل لاک پشت‌ها در فصل تابستان بسیار مکان دیدنی برای شما و فرزندتان محسوب می‌شود.

لاک پشت ها

نتیجه گیری

طبیعت سرسبز و همجواری با دریای زیبای مدیترانه دلیل بسیار خوبی برای سفر به قبرس شمالی می‌باشد تا از جاذبه‌های تفریحی و طبیعت بکر آن نهایت لذت را ببرید. افرادی که به دیدن زیبایی‌های طبیعی علاقه دارند می‌توانند به قبرس سفر کرده و از طبیعت و سواحل شنی آن دیدن کنند و تعطیلات خود را در این کشور زیبا و جزیره دوست داشتنی بگذرانند.

جاذبه‌های دیدنی و قدیمی قبرس شمالی بیشتر در شهرهای بافرا، نیکوزیا و گیرنه واقع شده و توریست ها می توانند با سفر به این شهرهای دیدنی قبرس از جاذبه های آن دیدن کرده و لحظات بسیار خوشی را برای خود و خانواده ثبت کنند. اگر شما هم دوستدار طبیعت هستید و می‌خواهید به قبرس سفر کنید نظر خود را در مورد جاذبه‌های دیدنی آن به شکل کامنت ثبت نمایید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید