پر تقاضا ترین مشاغل در قبرس شمالی 2023

کاری پرستاران به قبرس شمالی

یکی از مسائلی که همه ما قبل از مهاجرت به آن فکر می کنم شرایط کاری در کشور مقصد است. مهاجرت به قبرس شمالی می تواند یک گزینه ایده آل باشد. قبرس شمالی ممکن است کشوری کوچک باشد، اما از نظر اقتصادی یکی از روبه رشدترین کشورهای منطقه هست و با توجه به رشد اقتصادی در قبرس شمالی، نرخ فقر و نرخ بیکاری به تبعیت از آن به طور پیوسته روند کاهشی داشته است.

قبرس کشور فرصت ها

قبرس شمالی می تواند یکی از مقاصد مهاجرانی که علاقه مند به جستجوی کار هستند، باشد. به این شکل که افراد با پیدا کردن شخصی به عنوان کارفرما می توانند در همان شرکت و در نزد همان کارفرما بمانند و کار کنند و از این طریق به اقامت برسند. همان طور که ذکر شد کار در قبرس نیازمند یک کارفرمای تبعه قبرس دارد که قصد استخدام تبعه غیر قبرسی را داشته باشد و با ارائه پیشنهاد شغلی، زمینه ساز اخذ ویزای کار این کشور گردد.

مسیر کار در قبرس به این صورت می باشد که کارفرمای قبرسی باید اثبات نماید که هیچ داوطلب واجد شرایطی جهت کار در شغل مورد نظر موجود نمی باشد. پایین بودن نرخ بیکاری شانس شما را برای کاریابی در کشور قبرس شمالی تضمین می کند.

6 6 1

امکانات کشور قبرس شمالی

قبرس شمالی کشوری جزیره ایست و هزینه های انرژی از جمله؛ آب، سوخت و الکتریسته بسیار بالاست. بنابراین راه اندازی یک واحد تولیدی در این کشور به هیج وجه مقرون به صرفه نیست.  از این رو کارخانجات  و واحدهای تولید دراین کشور بسیار انگشت شمار هستند بنابراین شغل های رایج در قبرس شمالی در حوزه صنعت  و تولید بسیار کمرنگ است. اما دارای پتانسیل های دیگریست که دولت این کشور توانسته است به نحو احسنت از این پتانسیل ها در راستای ایجاد شغل برای شهروندان و یا اتباع خارجی استفاده کند و بسترهای شغلی متعددی را ایجاد نماید.

بزرگترین و بهترین دانشگاه های بین المللی در قبرس شمالی

همانطور که گفته شد وجود بهترین دانشگاه های قبرس شمالی در این کشور و سایت های تاریخی مهم، باعث جذب گردشگران و دانشجویان زیادی از نقاط مختلف دنیا به این کشور شده است. که این خود باعث ایجاد شغل های زیادی در این راستا برای شهروندان قبرسی و مهاجران به این کشور شده است. از جمله؛ هتل داری، رستوران داری، کافه، آژانس های مسافرتی، مشاغل توریستی و … .

اداری اخذ و تمدید اقامت قبرس شمالی 2

بزرگترین شرکت های تجاری در قبرس شمالی

علاوه براین، سرمایه گذاری های متعدد خارجی که در زمینه ساخت و ساز در این کشور انجام شده است، بستر مناسبی برای ایجاد شغل هایی در این زمینه نیز فراهم آورده است. حضور شرکت های تجاری در بندرگاه های این کشور نیز باعث ایجاد شغل های زیادی در قبرس شمالی شده است.  بنابراین پیدا کردن شغل مناسب و درآمد بالا ملزم به دانستن زبان انگلیسی و ترکی استانبولی می باشد و چنانچه شما دانش زبان کافی و تخصص در شغل خود داشته باشید در کوتاه ترین زمان ممکن کار مورد نظر خود را خواهید یافت.

پر تقاضا ترین شغل ها در قبرس شمالی

عمده ترین شغل های مرتبط با اصناف و صنایع موجود در قبرس شمالی (شغل های رایج در قبرس شمالی) به شرح زیر است:

 • مشاغل مالی ( مانند حسابداری ، وکالت و …)
 • مشاغل توريستی ( تورگاید ، تاکسی ، دی جی …)
 • رستوران و هتلداری ( رستوران ، کافه های متعدد ، اشتغال در کازینو و کلاب ها و …)
 • آژانس های مسافرتی ( اجاره روزانه خانه و هتل ها ، تور شهری و …)
 • ورزش های دریایی ( نجات غریق ، کرایه کشتی و قایق … )
 • صرافی های بین المللی ( حواله جات ارزی )
 • اجاره ماشین
 • ساخت و سازمسکن ( سیم کشی ، نقشه کشی ، معماری و مهندسی عمران …)
 • املاک و مستغلات تجاری و مسکونی ( سرمایه گذاری ، مشاور املاک ، خرید و فروش ملک )
 • مراکز تفریحی ( فستیوال های متعدد ، مراکز خرید ، مراکز تفریحی ساحلی و …)
 • شرکت های تجارتی ( واردات و صادرات کشاورزی و دامداری مانند جو ، گندم ، تنباکو و …)

لیست مشاغل مورد نیاز قبرس در سال 2022 مشاغل زیر را شامل می شود:

 • پرستاری
 • مهندسی
 • توسعه دهنده نرم افزار
 • حسابداری
 • اپراتوری ماشین
 • مشاغل کامپیوتری

که برای پذیرش از دانشگاه نیاز دارید

حقوق برخی از مشاغل در قبرس شمالی

با توجه به مطالب بالا اکنون میتوان حداقل حقوق برخی از شغل های رایج و پر تقاضا را هم در سال 2022 بررسی کرد:

هوشمند سازی ساختمان ، نصب دوربینهای مداربسته و بطور کلی خدمات برق کاری پردآمدترین شغل است. میانگین درآمد ( 30الی 100 میلیون)

افراد متخصص در حوزه آرایشگری، ناخن کاری و تتوکاری به صورت حرفه ای درآمد بالایی دارد. (15الی 100 میلیون)

مشاغل ساختمانی و ساخت و ساز مانند سیم کشی، نقاشی، کاشی کاری درآمد بالایی دارند (40الی 50 میلیون)

مشاغل دیگری از جمله تعمیرات موبایل، لپ تاپ، مکانیک ماشین ، صافکاری ماشین و کارهای خدماتی حرفه ای درامد بالایی دارند ( حداقل 50 میلیون)

توجه داشته باشید حقوق یک کارگر ساده با توجه به اعلام دولت کشور قبرس شمالی در جولای  2022حدود 8تا 10 هزار لیر معادل (15 تا 20 میلیون)  می باشد. اما اکثر شغل هایی که در ارتباط با توریست ها و مراکز توریستی هستند درآمد ارزی دارند و معمولا به صورت ساعتی مصاحبه میشوند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

 

 

پیام بگذارید