حداقل مبلغ برای دریافت اقامت در قبرس شمالی

های کارینتگتون

قبرس شمالی واقع در جزیره قبرس و تحت حمایت کشور انگلیس و ترکیه می­باشد. این کشور که به جمهوری ترک قبرس شمالی شناخته می­شود، جمعیت 400.000 نفر و مساحت 3.354 متر مربع دارد. یکی از مناطق سرسبز مدیترانه­ای با امنیت بالا برای زندگی و سرمایه­گذاری است و باعث جذب مهاجران از اقصی نقاط جهان به سمت این کشور می­باشد.

اخذ اقامت از طریق خرید خانه

اخذ اقامت در قبرس شمالی از طریق خرید ملک امکان پذیر می­باشد. افرادی که قصد خرید ملک را دارند با مراجعه به یکی از مشاوران مهاجرت و فروش ملک می­توانند به راحتی اقامت خود و خانواده خود را با خرید ملک دریافت کنند.

با هر بودجه­ای که شخص متقاضی برای خرید ملک در قبرس شمالی در نظر دارد، امکان خرید ملک با امکانات متقاوت وجود دارد. یکی از اولین مسائلی که برای خرید ملک و اخذ اقامت باید در نظر گرفته شود، تعداد اعضای خانواده می­باشد.

خانواده دو نفره  با خرید یک استدیو امکان اخذ اقامت برای هر دو نفر را دارند. برای خانواده سه نفره خرید یک ملک حداقل یک خوابه برای اخذ اقامت برای تمام اعضای خانواده ضروری می­باشد. خانواده چهار نفره به ملکی دو خواب برای دریافت اقامت تمام اعضای خانواده نیاز دارند. و خانواده­ای که بیش از چهار نفر جمعیت دارند باید ملکی سه خواب و یا ویلایی تهیه کنند تا برای دریافت اقامت همه اعضای خانواده بتوانند اقدام کنند.

2 2 2

خرید خانه بصورت اقساطی در قبرس شمالی

تسهیلاتی که دولت قبرس شمالی به مهاجران اختصاص داده است خرید ملک به صورت اقساطی بدون بهره بانکی می­باشد. به طور مثال افراد متقاضی برای خرید ملک می­توانند با پرداخت 30 درصد پیش پرداخت ملکی را که در حال ساخت هست را خریداری کرده و برای اخذ اقامت خود و افراد خانواده خود اقدام کنند. بعد از آنکه اقامت یکساله خود را دریافت کردند می­توانند با اقساط طولانی مدت تا 6 سال مابقی مبلغ را پرداخت کنند.

مبلغ املاک به موقعیت مکانی ملک، شهر و یا شهرکی که ملک در آن ساخته شده است و پیشرفتی که آن منطقه دارد کاملا مربوط می­باشد.

املاکی که در منطقه لانگ بیچ واقع شده است به دلیل اینکه در نزدیکی ساحل واقع شده است و امکاناتی نظیر استخر، جکوزی، باشگاه ورزشی، زمین بازی کودکان، زمین ورزش، رستوران و بار در خود شهرک­های مسکونی تفریحی قیمت بیشتری نسبت به املاکی که در مرکز شهر فاماگوستا واقع شده است، دارند.

املاکی که در شهر فاماگوستا قرار دارند درحالی که از مصالح بسیار مناسبی برای ساخت استفاده شده است ولی به دلیل اینکه معمولا تک آپارتمان هستند قیمت مناسب­تری را در کل دارند.

با تمام این اوصاف این املاک شرایط پرداخت قسطی را مانند املاک موجود در لانگ بیچ را ندارند و به صورت نقدی خرید و فروش می­شوند.

در ادامه مقایسه مبلغ کل و شرایط خرید چند نمونه از این املاک را داریم.

3 3

خرید خانه یک خوابه در قبرس شمالی

ملک آماده تحویل یک خوابه در شهر فاماگوستا را میتوان با قیمت 60.000 پوند خریداری کرد. پرداخت این ملک به صورت کاملا نقدی و یا 60 درصد پیش پرداخت و اقساط 6 ماهه می­باشد. این ملک در مرکز شهر فاماگوستا واقع شده است.

ملک آماده تحویل یک خوابه در شهرک­های مسکونی تفریحی در لانگ بیچ با قیمت 140.000 پوند قابل خریداری می­باشد و با پرداخت 50 درصد پیش پرداخت و اقساط دوساله می­توان این ملک را خریداری کرد و اقامت سه نفر از اعضای یک خانواده با خرید این ملک دریافت کرد.

ملک در حال ساخت یک خوابه در یکی از شهرک های مسکونی تفریحی در لانگ بیچ ایسکله که در سال 2025 آماده تحویل می­باشد با مبلغ 85.000 پوند قابل خرید می­باشد. شرایط پرداخت این ملک به صورت 30 درصد پیش پرداخت، 40 درصد تا زمان تحویل و مابقی اقساط 3 ساله می­باشد.

ملک آماده تحویل یک خوابه در شهر توریستی گیرنه را با مبلغ 150.000 پوند می­توان خریداری کرد، شرایط خرید نیز به صورت 60 درصد پیش پرداخت و اقساط 2 ساله می­باشد.

ملک در حال ساخت یک خوابه در شهر گیرنه مبلغ 120.000 پوند با شرایط 30 درصد پیش پرداخت و مابقی اقساط 2 ساله می­باشد.

با این توضیحات مشخص است که اگر ملکی را در شهر فاماگوستا تهیه کنید، می­توانید با قیمتی مناسب تر اقامت خود و خانواده خود را تهیه کنید.

اما در صورتی که امکاناتی که در اطراف محل زندگی برایتان مهم می­باشد می­توانید در یکی از شهرک­های مسکونی تفریحی ملکی را تهیه کنید و از تمام امکانات رفاهی که به صورت رایگان در اختیارتان قرار میگیرد استفاده کنید.

1 دیدگاه

  • ناشناس

    آبان 15, 1401 - 4:02 ب.ظ

    سلاماین پوند همون پوند انگلیسی هست یا پوند فبرسی ؟؟؟؟

پیام بگذارید