northern cyprus

مهاجرت به قبرس شمالی 🎖️ مشاوره رایگان | آسان و راحت

تاریخچه قبرس شمالی

قبرس شمالى واقع در ضلع جنوب شرقى درياى مديترانه و سومين جزيره بزرگ بعد از سيسيل و ساردينيا در درياى مديترانه ميباشد، قبل از سال ١٩٧٤ قبرس بصورت يكپارچه داراى ساكنين ترك نشين مسلمان و يونانى بود.

بعد از حمله يونانيها براى تصرف بخش ترک نشين به منظور تصرف کل قبرس بعنوان اکثريت يونانى با مداخله دولت تركيه با فرماندهى بولنت اجويت نخست وزير وقت تركيه به درخواست کمک دولت وقت قبرس شمالى به رياست جمهورى رائوف دنكتاش اجرا شده و بيش از ٤٠ هزار نيروى نظامى تركيه روانه قبرس جهت نجات بخش ترك نشين شدند، در اين ميان نيروى نظامى از طرف يونان روانه قبرس براى شركت در جنگ اقدام شده نهايتا در ژوئيه ١٩٧٤ با اعلان پيروزى تركيه براى نجات ترك زبانان قبرسى، جزيره به دو بخش شمالى و جنوبى تقسيم شد.

شمالی بازرگان

موقیعت اجتماعی

تا سال ٢٠١٩، ٣٨ درصد جزيره متعلق به قبرس شمالى يا ترك نشينان مسلمان بود و ٦٢ درصد متعلق به قبرس جنوب يا يونانى بود. در سال ٢٠٢٠ دولت مصطفى آكينجى رئيس جمهور قبرس شمالى در طى بيانيه اى دستور به باز كردن منطقه ماراش يا واروشا كه بعد از اتمام جنگ تحت سلطه نيروهاى سازمان ملل بود و بمدت ٤٦ سال هيچ دولتى حق ادعاى مالكيت را نداشته است، بدين ترتيب بعد از بازگشايى ماراش ( واروشا) وسعت بخش ترك نشين به ٤٠ درصد افزايش يافت.

موقیعت گردگشگری

و در حال حاضر يكى از اصليترين مراكز تفريحى و توريستى واقع شده و دولت وقت قبرس شمالى به رياست جمهورى ارسين تاتار وارد مرمت و بازسارى شده است. قبرس شمالى شهرت مركز تفريحى و توريستى را بيش از ٥٠ سال در ميان ساير كشورها حفظ كرده و با استقبال زيادى در زمينه آموزشى و دانشجويى از اقسا نقاط جهان روبرو شد.

به قبرس شمالی بازرگان

مهاجرت به قبرس شمالی

از سال ٢٠٠٤ تعداد بسيار كمى از ايرانيان براى ادامه تحصيل روانه قبرس شده و چه بسا افرادى كه از قبرس بعنوان پلى براى مهاجرت به ساير كشورهاى اروپايى اقدام كرده اند، از اواخر سال ٢٠١٦ دولت قبرس شمالى براى ترغيب سرمايه گذارى خارجى و جذب مهاجر و نيروى كار اقدام به ايجاد امكاناتى نظير صدور اقامت از طريق سرمايه گذارى، خريد ملک، ثبت شركت و شروع كسب و كار نموده و تا بحال توانسته شهروندان بسيارى را جذب و كارت شهروندى را صادر كند.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

يكى از مهمترين عوامل مهم سرمايه گذارى در قبرس شمالى را ميتوان استفاده پوند انگليس كه از يكى از ارزهاى با ارزش جهان است اشاره كرد، بدين صورت كه اگر فردى قصد اجاره يك سوئيت ٤٠ مترى را داشته باشد ملزم به پرداخت ٣٠٠ پوند انگليس به ازاى هر ماه اجاره خواهد بود.

آب و هوای قبرس شمالی

از طرفى بعلت وجود آب و هواى معتدل كه تقريبا ٦٠ روز از سال دماى هوا بين ١٠ تا ١٥ درجه ميباشد و مابقى ٣٠٥ روز آب و هوا آفتابى و معتدل ميباشد مورد استقبال بسيارى از شهروندان كشورهاى اسكانديناوى، انگلستان، آلمان ، ايتاليا و غيره قرار گرفته است.

بهمين علت اجاره ملک يكى از اصليترين منابع در آمد در قبرس شمالى تلقى ميشود. از آنجايى كه تمام معاملات ملك، زمين، آپارتمان، اتومبيل با ارز پوند انگليس معامله ميشود فرصتى را براى سرمايه گذاران ايجاد كرده تا بتوانند از طريق خريد ملك و اجاره درآمد زايى كنند.

بصورت كلى دو نوع ملک در قبرس شمالى وجود دارد؛

١- آپارتمان هاى كه بصورت مسكونى بوده و شروع قيمتهاى اين نوع املاك از ٤٥ هزار پوند ميباشد و بهاى اجاره نسبتا معقولى را دارند.

٢- مجتمع هاى تفريحى و مسكونى كه واقع در مجاورت دريا و شامل تمامى امكانات تفريحى هتل ٥ ستاره ميباشند كه شروع قيمتها از ٥٢ هزار پوند بوده و داراى بهاى اجاره بالاترى نسبت به مجتمع هاى مسكونى را دارند، يكى از مهمترين مزاياى خريد ملك و سرمايه گذارى در قبرس شمالى تبديل ريال به پوند انگليس ميباشد كه براى خريداران در كنار اخذ اقامت امكان بهره گرفتن از ارزش افزوده سالانه ٦ درصد بهمراه درآمد زايى از طريق اجاره دادن ملک ميتوان اشاره كرد.

در حال حاضر قوانين حاكم بر قبرس اين اجازه را به تمامى افراد مهاجر بجز كشورهاى خاص ميدهد تا بتوانند با حد اقل پرداخت ٣٠ درصد از اررش ملك اقامت خود و خانواده متقاضى را اخذ و از طرفى از طريق اجاره ملك بتوانند درآمد زايى كنند.

قوانين حاكم بر قبرس شمالى جزو مهمترين عوامل جذب مهاجر شده است. بعنوان مثال امنيت حاكم در قبرس شمالى و عدم وجود تبعيض نژادى بعلت سكولار بودن جامعه را هر فردى از هر قشر و مذهب ميتوانند تجربه كنند. يا بعبارتى نقش پليس در ايجاد امنيت و آرامش جامعه تاثير بسزايى داشته و هر فردى ملزم به رعايت حقوق شهروندى است.

برای مهاجرت به قبرس شمالی از کجا باید شروع کنیم؟

برای مهاجرت به قبرس شمالی، بعد از تعیین کردن هدف مورد نظر، چه تحصیلی (برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در قبرس شمالی اینجا کلیک کنید)، چه کاری و اخذ اقامت از طریق خرید ملک وارد مرحله جدید خواهید شد، بدین صورت که اگر هدفتان ادامه تحصیل باشد از طریق ارائه مدرک به دانشگاه از دو طریق قابل انجام میباشد:
1_ ارتباط مستقیم با دانشگاه مورد نظر و ارسال مدارک
2_ از طریق نمایندگیهای دانشگاه مربوطه تمامی اقدامات لازم از جمله ارسال مدارک، اخذ پذیرش را برای متقاضیان انجام میدهند.

مهاجرت کاری به قبرس شمالی

اگر هدف شما برای مهاجرت کاری باشد، در ابتدا باید اعلام کنیم که مهاجرت کاری نیاز به یک پروسه زمانی دارد تا اینکه فرد بتواند به هدف خود که اخذ ویزای کاری میباشد دسترسی داشته باشد، به عنوان مثال، اگر از طریق یک شرکت سرمایه گذاری واقع در قبرس شمالی قصد مهاجرت کاری داشته باشید، مجموعه مورد نظر در ابتدا آگاهی کافی از وضعیت فعلی شما را داشته باشد، توجه اصلی باید حرفه شما باشد که اگر حرفه مورد نظر شما برای یافتن کار چالشی باشد، شرکت سرمایه گذاری باید اطلاعات دقیق در مورد شغل متقاضی، امکان کاریابی و سایر مسائل را ارائه دهد. در خصوص اخذ ویزای کار در قبرس شمالی یک سری اولویت بندیهایی وجود دارد که تمامی متقاضیان نیاز به توجه بیشتر را دارند. اگر فرد مورد نظر در یک حرفه یا تخصص خاصی تجربه کافی را داشته باشد با ارائه سوابق کاری براحتی میتواند از طرف شرکت مقصد درخواست ویزای کار داشته و براحتی وارد کشور قبرس شمالی شود. ولی در خصوص برخی مشاغل کارخانجات، شرکتهای سازنده، خدماتی و سایر شرکتها از متقاضیان درخواست میکنند تا به مدت 3 تا 6 ماه با حقوق و مزایا کار خود را شروع کرده تا بتوانند اطمینان حاصل کنند که فرد متقاضی قصد ادامه همکاری را خواهد داشت که بعد از این مدت ذکر شده اقدام به اخذ ویزای کار خواهند کرد.

کاری به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی  

 در زندگی مدرن امروزه، مهاجرت تبدیل به امری پیش پا افتاده شده که برای دسترسی به اطلاعات مورد نیاز کافیست به اینترنت دسترسی داشته باشید.

میتوانید در نقشه‌ های آنلاین به طور دقیق کشور و شهر و حتی محله‌ای که می‌خواهید به آن مهاجرت کنید را ببینید.

از آب و هوای روزانه کشور مقصد مطلع شوید، با فرهنگ مردم‌ آشنا شده و اطلاعات دقیقی راجع به ترافیک و یا حتی آثار باستانی کشور مقصد به دست آورید.

وب‌سایت‌هایی هستند که تمام این اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهند و ما در اینجا تصمیم داریم تمام اطلاعات مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس شمالی را در اختیار شما قرار دهیم.

اولین مسئله بر می‌گردد به هدف شما از مهاجرت و اینکه از چه طریقی میخواهید مهاجرت خود را شروع کنید، آیا قصد یک مهاجرت دائم را دارید یا یک سفر موقت به طور مثال تحصیلی؟ آیا مهاجرت به همراه خانواده است یا تنها؟ آیا قصد سرمایه‌گذاری دارید یا برای کار می‌خواهید اقدام کنید؟

مهاجرت تحصیلی

قبرس شمالی دارای دانشگاه‌ های بین المللی با امتیاز جهانی بالا می‌باشد، دانشگاه‌ های مختلف در قبرس شمالی با رشته‌ های گوناگون و شرایط بورسیه متفاوت به شما این امکان را می‌دهد تا در رشته مورد علاقه خود به تحصیل در یک دانشگاه بین المللی به زبان انگلیسی بپردازید.

برای ثبت نام در یکی از این دانشگاه‌ ها ابتدا باید مدارک خود به طور کامل ترجمه کرده و تائیدیه دادگستری را بگیرید، سپس با فرستادن‌ مدارک‌‌ برای  مسئول دانشگاه، ثبت نام شما انجام شده و می‌توانید با مدارک لازم به قبرس شمالی سفر خود را آغاز کنید.

اگر به صورت دانشجویی میخواهید وارد قبرس شمالی بشوید، می‌توانید یکی از اعضای خانواده درجه اول خود را یه عنوان همراه با خود به قبرس شمالی بیاورید.

برای دانشجویان امکاناتی مانند خوابگاه، سلف تغذیه، باشگاه بدنسازی، استخر، زمین فوتبال، فستیوال‌های مختلف مانند موسیقی و رنگ و رقص قرار داده شده که می‌توانند از آنها استفاده کرده و دوره دانشجویی با خاطرات و تجربیات فراوانی را سپری کنند.

پس از گذراندن دوره تحصیلی و دریافت مدرک از دانشگاه شما به مدت ۶ ماه زمان دارید تا ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهید و بتوانید در قبرس شمالی زندگی کنید.

مهاجرت کاری

حال برای افرادی که از ابتدا قصد گرفتن ویزای کاری را دارند، این افراد نیز باید مدارک تحصیلی خود را به همراه رزومه کاری خود را ترجمه کرده و برای شرکت‌هایی که کاریابی می‌کنند مدارک خود را بفرستند. برای کاریابی مدرک عدم سوپیشینه و ترجمه آن نیز نیاز است.

پس از آنکه کار در رشته تخصصی شخص متقاضی پیدا شد، پروسه گرفتن ویزای کاری شروع می‌شود. برای دریافت ویزای کار مالیات ماهانه دارد و باید سالیانه تمدید شود.

مهاجرت از طریق اجاره ملک

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان با آن‌ اقامت قبرس شمالی را دریافت کرد مهاجرت از طریق اجاره ملک می‌باشد. این نوع مهاجرت با اجاره ملک انجام شده و سالیانه تمدید می‌شود.

برای این‌ نوع مهاجرت باید تمکن مالی ۱۰.۰۰۰ دلاری را به دولت قبرس شمالی نشان دهید.

هرچند این‌ سبک از مهاجرت راحت تر به نظر می‌رسد اما تمدید آن‌ برای سالهای آتی قطعی نمی‌باشد و برای کسانی که قصد تحقیق و تفحص میدانی برای خرید ملک‌ و سرمایه گذاری و مهاجرت دائم را دارند مناسب تر است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و خريد ملک

همیشه در نقاط مختلف از دنیا، سرمایه گذاران‌ خارجی ارج و قرب زیادی را در کشور مقصد مهاجرت دارند.

قبرس شمالی نیز به سرمایه گذاران‌ در این‌ کشور امکانات ویژه‌ای را می‌دهد. شما با خرید ملک می‌توانید برای خود و خانواده‌تان اقامت موقت قبرس شمالی را دریافت کنید، و پس از ۵ سال اقامت دائم را برای خود و خانواده‌تان داشته باشید.

افرادی که قصد مهاجرت با خرید ملک را دارند به این نکته مهم توجه کنند که در قبرس شمالی شما با خرید ملک در واقع عرصه و اعیان را خریداری کرده و آن ملک و زمین در قبرس شمالی همیشه برای شما و خانواده شما می‌باشد، و فقط و فقط شما قادر به فروش و انتقال سند به دیگری می‌باشید.

خرید زمین نیز به همین گونه است و شما با خرید زمینی که مجوز آب و برق و تلفن را دارد، می‌توانید اقامت قبرس شمالی را دریافت کنید و همچنین در زمین خود ملکی چند طبقه (تا ۳ طبقه) بسازید و برای هر طبقه سندی جداگانه تهیه کنید و به راحتی در ملک خود زندگی کنید.

برای خرید ملک و دریافت اقامت از این طریق باید مدرک عدم سوپیشینه را از ایران تهیه کنید. همچنین نیاز است تا تمکن‌ مالی ۱۰.۰۰۰ دلاری را به دولت قبرس شمالی نشان‌ دهید.

قانونی که برای گرفتن اقامت دائم‌ وجود دارد به این گونه است که شما در سال اول اقامت یک ساله را دریافت می‌کنید و در دو سری بعد اقامت دو ساله به شما داده می‌شود. در صورتی که سالی بیش از ۴۵ روز خاک قبرس شمالی را ترک‌ نکنید پس ۵ سال اقامت دائم قبرس شمالی را دریافت کرده و شهروند دائمی قبرس شمالی به حساب می‌آیید.

فرهنگ مردم‌ قبرس شمالی

قبرس شمالی با جمعیتی زیر ۵۰۰.۰۰۰ نفر( با مهاجرین و دانشجویان)، کشوری بسیار امن است که توانایی پیشرفت زیادی را دارد. مردم محلی قبرس شمالی، مردمی خونگرم و مهمان نواز هستند که حتی بعضی از آنها سعی در یادگیری زبان فارسی را دارند تا بتوانند با شما ارتباط صمیمی‌تری برقرار کنند. از لحاظ فرهنگی در کل کشوری سکولار است، به این معنی که هر فردی با هر دینی آزادی کامل را دارد تا به راحتی و با آرامش در این کشور زندگی کند.

زندگی در کشور مدیترانه‌ای قبرس شمالی سبک جدیدی از آرامش و رفاه را برای شما به ارمغان می‌آورد.

پس در این مدت 3 تا 6 ماه با چه نوع ویزایی میتوان اقامت داشت؟

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت به صورت سالانه، اخذ پذیرش از موسسات زبان انگلیسی یا سایر زبانهای خارجی میباشد که در این صورت فرد متقاضی براحتی میتواند در این مدت از طریق این موسسات ویزای قانونی داشته و به کار خود ادامه دهند.
یکی دیگر از متداولترین راه های مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک میباشد که میتواند به صورت خرید زمین یا خرید ملک باشد. در صورتیکه فردی از طریق خرید ملک یا زمین قصد مهاجرت داشته باشد براحتی میتواند اقامت خود را اخذ کرده و از حق و حقوق شهروندی بهره مند شوند. اگر فرد متقاضی قصد خرید زمین داشته باشد با توجه به قانون رایج در قبرس شمالی برای هر فرد خارجی حداکثر 1500 متر مربع میتواند خریداری کند.

زمین چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

زمین خریداری شده باید حتما مجوزهایی شامل آب، برق و جواز ساخت داشته باشد و مهمتر اینکه در سند اصلی زمین حدود متراژ ساخت با طبقات ملک ذکر شده باشد، در این صورت فرد خریدار میتواند اطمینان حاصل کند زمین خریداری شده دارای هیچ مشکلی نیست و براحتی میتواند خرید خود را به اتمام برساند. بعد از خرید زمین بعلت اینکه زمین خریداری شده ساخته نشده، خریدار نیاز دارد تا جایی برای زندگی داشته باشد تا بتواند از آن طریق اقامت خود را اخذ کند، تا زمانیکه خانه مورد علاقه خود را در زمین بسازد. معمولا در زمینهای خریداری شده محدوده ساخت بین 300 تا 400 متر مربع در نظر میگیرند و در برخی موارد تعداد طبقات نیز به 4 میرسد، بدین صورت که در سند زمین نوشته میشود.

برای افرادی که قصد خرید آپارتمان یا ویلا را دارند هم به 2 صورت انجام میپذیرد:

1_ خریداری آپارتمانهای پیش فروش که تا زمان تحویل نیاز به یک ملک برای اجاره دارند.
2_ آپارتمان یا ویلای آماده تحویل که در این صورت خریدار میتواند با مبله کردن آپارتمان یا ویلا زندگی خود را شروع کند.

مهاجرت با ثبت شرکت

یکی دیگر از راه های مهاجرت به قبرس شمالی، ثبت شرکت میباشد که در این صورت فرد متقاضی میتواند با ارائه مدارک لازم اقدام به ثبت شرکت کند، با توجه به قانون موجود در قبرس شمالی هر فردی میتواند کسب و کار تجاری تاسیس کند و هر فردی برای ثبت شرکت ملزم به معرفی 2 نفر میباشد تا شرکت بنام آنها ثبت شود. فقط در مواردی که شامل شرکت ساختمان سازی، اجاره ماشین و صرافی نیاز به یک شریک قبرسی خواهند داشت تا بتوانند مجوز فعالیت کسب کنند.
مدارک لازم برای ثبت شرکت:
1_گواهی عدم سوپیشینه
2_پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
3_اقامت فرد متقاضی در کشور قبرس شمالی
4_آدرس محل زندگی و آدرس محل کار که قرار است شروع به کسب و کار شود.

بله، شما ميتوانيد از طريق خريد ملک، سرمايه گذارى ، پذيرش تحصيلى و ثبت شركت به كشور قبرس شمالى مهاجرت كنيد.

شما ميتوانيد با پيش پرداخت ٣٠ درصد نقد و اقساط كوتاه و بلند مدت به قبرس شمالى مهاجرت كنين

با توجه به قوانين موجود در كشور قبرس شمالى متقاضيان ميتوانند از طريق خريد ملك مهاجرت كنند.

بله، شما ميتوانيد از طريق خريد ملك به قبرس شمالى مهاجرت كنين و در مدت ٣ تا ٥ سال كارت شهروندى دريافت كنين.

بله، درصورتی كه بهمراه پدر و يا مادر باشد براحتى ميتوانند به قبرس شمالى مهاجرت كنند.

آخرین مطالب