خرید ملک در قبرس شمالی

ایرانی

امیر ایرانی

کارشناس سرمایه گذاری

آقاخانی

ستاره آقاخانی

مدیر تدارکات

یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به قبرس، روش اخذ اقامت و تابعیت با خرید ملک در قبرس است؛ البته خرید ملک در قبرس شرایط خاصی دارد که در ادامه مقاله با شرایط خرید ملک در قبرس آشنا می‌شوید.

قبرس شمالی، جزیره ­ای در دریای مدیترانه با آب و هوای معتدل که با جمعیتی کمتر از 500.000 نفر،  مکان بسیار مناسب و ایده ­عالی برای سرمایه­ گذاری می ­باشد. سرمایه گذاران از سراسر دنیا برای خرید ملک به قبرس شمالی می ­آیند و از مزایای زیاد خرید ملک در قبرس شمالی بهره ­مند شوند

تنوع زیاد در قیمت املاک و نوع ساختمان های اعم از آپارتمان  و ویلاهای با امکانات بسیار خوب اعم از استخر و باشگاه و با شرایط پرداختی متفاوت به افرادی که قصد خرید ملک در قبرس شمالی را دارند، این امکان را می ­دهد تا بتوانند نسبت به بودجه خود و پرداخت اقساطی طولاین مدت بدون سود ، ملک مورد علاقه خود را خریداری کنند.

 

بابیلون 8

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

قبل از هر چیزی خوب است بدانید به دلیل گسترش رفاه این کشور، قیمت خرید ملک در قبرس بسیار مناسب است و قیمت ملک، بیشتر به شما بستگی دارد که کدام منطقه را برای خرید ملک و زندگی انتخاب کنید.

خوب است بدانید برای خرید ملک احتیاج به اخذ ویزا ندارید، پس از ورود به کشور ویزای فرودگاهی به شما تعلق می‌گیرد.

برای خرید ملک در قبرس باید گواهی سوءپیشینه داشته باشید و در هیچ کشوری سابقه کیفری نداشته باشید.

ملک انتخابی باید حداکثر 1338 مترمربع باشد‌‌‌‌؛ البته اگر ملک مورد نظر به یک فرد غیرقبرسی تعلق داشته باشد، محدودیتی در انتخاب اندازه ملک ندارید.

پس از انتخاب یک ملک، قبل از هر اقدامی باید یک درخواست در انجمن شهرداری ثبت کنید که این پروسه ممکن است 6 ماه طول بکشد.

خوب است بدانید که در کشور قبرس شمالی، هر فرد یا زوجی مجاز به خرید یک ملک هستند؛ بنابراین نمی‌توان دو یا چند ملک داشته باشید.

بابیلون 12

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

واجدین شرایط خرید ملک در قبرس برای خرید  باید مراحل قانونی خرید ملک در قبرس را طی کنید که در ادامه با این مراحل آشنا می‌شوید.

انتخاب ملک: در ابتدا ملک مورد نظر خود را برای خرید پیدا کنید و با فروشنده در مورد قیمت و شرایط پرداخت به توافق برسید.

پیش پرداخت: اگر با فروشنده به توافق رسیدید، برای پیش پرداخت باید مبلغی بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ پوند بپردازید تا فروشنده از خرید شما مطمئن شود و ملک را به فردی دیگر نفروشد.

بررسی ملک: پس از پرداخت ودیعه، باید شخصا به یک وکیل مهاجرتی مراجعه کنید و از آن درخواست کنید بررسی‌های لازم را در مورد ملک مانند نداشتن وام مسکن و قرض یا هر مشکل دیگر انجام دهد.

در صورتی که ملک دارای مشکل باشد، قرارداد باطل می‌شود و کل مبلغ پیش پرداخت به حساب شما بازمی‌گردد.

تنظیم قرارداد: قرارداد خرید ملک به زبان انگلیسی توسط دفتر اسناد رسمی یا وکیل خودتان تنظیم می‌شود؛ در این قرارداد باید تمام مشخصات ملک، طرح پرداخت مبلغ ملک و… ثبت شود.

قرارداد ملک باید در حضور دو شاهد منعقد شود؛ طبق توافقی که بین فروشنده و خریدار است، شما باید طی ۱۰ الی ۱۴ روز اولین قسط یا کل مبلغ باقی‌مانده‌ ملک را پرداخت کنید.

سی تاورز 4

توجه داشته باشید که پس از تنظیم قرارداد، ۲۱ روز زمان دارید که حق تمبر را پرداخت کنید تا قرارداد خرید شما در اداره ثبت اسناد املاک ثبت شود؛ حق تمبر ۵ درصد از کل قیمت ملک است.

توجه داشته باشید اگر این کار را انجام ندهید، فروشنده می‌تواند ملک را به شخص دیگری هم بفروشد یا آن را اجاره دهد.

مجوز خرید: خریداران غیر ترک قبرسی باید برای انتقال سند مجوز داشته باشند که این مجوز را می‌توانید از انجمن شهرداری قبرس دریافت کنید؛ این کار ۲۰۰ الی ۱۰۰۰ پوند برای شما هزینه دارد.

البته خوب است بدانید اگر شما در هر کشوری دارای سابقه کیفری باشید، نمی‌توانید هیچ ملکی در قبرس خریداری کنید.

پس از اخذ مجوز، باید فروشنده و خریدار مالیات انتقال ملک را پرداخت کنند؛ حال می‌توان برای انتقال مالکیت ملک به اداره ثبت اسناد مراجعه کرد.

اقامت دائم قبرس شمالی

افرادی که در قبرس شمالی ملکی را خریداری می ­کنند، می ­توانند اقامت قبرس شمالی را دریافت کنند و از امکانات شهروندی قبرس شمالی استفاده بکنند.

برای خرید ملک ابتدا باید اطلاعات خود را درباره قبرس شمالی از طریق مشاوره گرفتن از موسسات معتبرکامل کرده و از قوانین کامل کشور مطلع شوید.

کارشناسان شرکت سرمایه گذاری بازرگان آمادگی کامل را دارند تا این اطلاعات را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند و شما را برای گرفتن این تصمیم مهم راهنمایی کنند.

همان طور که گفتیم بهترین روش برای کسب اطلاعات، پیدا کردن مشاوری امن و قابل اعتماد است. مشاور پس از آنکه اطلاعات را به شکل صادقانه در اختیار شما قرار داد، می ­تواند برای خرید ملک ،شما را راهنمایی کرده سپس در مورد انواع ملک و شرکت­ های سازنده ،مجتمع­  های مسکونی و شهرهای موجود در قبرس شمالی و برای این که کدام پروژه برای شما و نسبت به بودجه شما بهترین انتخاب است، اطلاعات دقیق را در اختیار شما قرار دهد که در این زمان شرکت هایی با سابقه بیشتر دارای اطلاعاتی کامل ترتوانایی بیشتری در معرفی ملکی  در خور بودجه شما را دارا هستند .

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

با خرید ملک در قبرس شمالی نه تنها شما از مزایای خرید ملک بهره مند می شوید، بلکه با سرمایه گذاری به پوند انگلیس در این کشور رو به پیشرفت، آینده­ ای امن برای خود و خانواده­تان رقم می ­زنید.

پس از آنکه خانه مورد علاقه خود را انتخاب کردید، مراحل خرید خانه را شروع می ­کنید که با پرداخت یک پیش پرداخت 1000 پوندی در ابتدا ملک مورد نظر برای شما رزرو می ­شود و بعد از آن شما تا یک ماه فرصت دارید تا مبلغ اولیه را برای ثبت سند ملک را پرداخت کنید.

برای خانه ­هایی که در حال ساخت هستند با پرداخت 30% می­ توانید سند را به نام خود قطعی کنید، برای املاک آماده تحویل باید حداقل 50% از مبلغ کل را پرداخت کنید.

وست 10

خرید ملک بصورت اقساطی

اقساطی که شما بعد از پرداخت اولیه پرداخت می ­کنید برای خانه ­های در حال ساخت 40% دیگر تا زمان تحویل کلید خانه به شما است و 30% باقی مانده را نیز تا دو سال بعد از تحویل ملک می­ توانید پرداخت کنید که همانطور که گفته شد این اقساط بدون سود می باشد.

املاک آماده تحویل نیز با اقساط دوساله می ­توانید مبلغ باقی مانده را پرداخت کنید.

خرید ملک با سبک و سیاق شما

به طور معمول شرکت ­های سرمایه گذاری مانند شرکت بازرگان، برای شما هدیه ­هایی در نظر می گیرد که می­ توانید از آن به سلیقه خود استفاده کنید.

در صورت خرید ملکی که آماده تحویل است می ­توانید بین تخفیف نقدی و یا مبلمان منزل یکی را انتخاب کنید.

برای املاک در حال ساخت این هدایا به صورت اجاره یکساله یک ملک ( به انتخاب شرکت) و یا تخفیف نقدی می ­باشد.

پس از آنکه خرید شما انجام شد، با پرداخت نیم درصد از ارزش ملک می ­توانید ملک خود را ثبت کنید و پس از آن با مراجعه به اداره ثبت اسناد و مدارک سند ملک را به نام خود قطعی می ­کنید.

در صورت پیش خرید کردن خانه، تنظیم اجاره نامه، جهت گرفتن نامه مختار محل برای تایید اقامت متقاضی لازم است.

قبرس شمالی

مدارک لازم جهت خرید ملک در قبرس شمالی

با مراجعه به وزارت امور داخلی کشور قبرس شمالی مجوز صدور سند را دریافت می ­کنید.

پرتال مهاجرتی برای شما فعال می ­شود و در سامانه مخصوص مدارک خود (صفحه اول پاسپورت، قرارداد اجاره و یا سند ملکی که در آن ساکن هستید، نامه مختار و سند ملکی که خریداری کرده ­اید) را آپلود می ­کنید. برای شما زمانی برای مراجعه به اداره پلیس مشخص می ­شود تا مدارک خود را آنجا تایید کنند.

در این مرحله باید تمکن مالی 10.000 دلار( این مبلغ می ­تواند در یکی از بانک­ های قبرس شمالی باشد و یا از ایران به صورت ترجمه شده) را نیز به پلیس ارائه دهید، پس از آن مراجعه به بیمارستان و انجام تست خون و آزمایش حساسیت و مرحله بعدی پرداخت مالیات و بیمه سلامت می ­باشد.

اقامت شما در این مرحله تکمیل شده و شما شهروند قبرس شمالی به حساب می ­آیید که می­ توانید از تمام حقوق شهروندی این کشور استفاده لازم را داشته باشید.

در تمام این مراحل کارشناسان شرکت سرمایه گذاری بازرگان با شما همراه هستند.

بابیلون 14

مدارک لازم جهت خرید ملک در قبرس شمالی

 

با مراجعه به وزارت امور داخلی کشور قبرس شمالی مجوز صدور سند را دریافت می ­کنید.

پرتال مهاجرتی برای شما فعال می ­شود و در سامانه مخصوص مدارک خود (صفحه اول پاسپورت، قرارداد اجاره و یا سند ملکی که در آن ساکن هستید، نامه مختار و سند ملکی که خریداری کرده ­اید) را آپلود می ­کنید. برای شما زمانی برای مراجعه به اداره پلیس مشخص می ­شود تا مدارک خود را آنجا تایید کنند.

در این مرحله باید تمکن مالی 10.000 دلار( این مبلغ می ­تواند در یکی از بانک­ های قبرس شمالی باشد و یا از ایران به صورت ترجمه شده) را نیز به پلیس ارائه دهید، پس از آن مراجعه به بیمارستان و انجام تست خون و آزمایش حساسیت و مرحله بعدی پرداخت مالیات و بیمه سلامت می ­باشد.

اقامت شما در این مرحله تکمیل شده و شما شهروند قبرس شمالی به حساب می ­آیید که می ­توانید از تمام حقوق شهروندی این کشور استفاده لازم را داشته باشید.

در تمام این مراحل کارشناسان شرکت سرمایه گذاری بازرگان با شما همراه هستند.

قیمت خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی با قیمت ­های متفاوت و شرایط پرداختی متفاوتی در اختیار خریداران قرار می گیرد. این قیمت ­ها به نسبت امکانات و شهری که ملک در آن واقع شده تغییر می ­کند. همچنین بهترین زمان خرید ملک از نظر قیمت زمانیست که پروژه در ابتدای مرحله ساخت قرار دارد. در این حالت با کمترین قیمت و با اقساط بیشتر می ­تواند ملک مورد علاقه خود را خریداری کنید. در زیر در مورد قیمت­ ها و پروژه ­های مختلف در شهرهای مهم قبرس شمالی را می ­توانید مطالعه کنید.

شهر فاماگوستا ( ماگوسا) شهری دانشجویی و توریستی می ­باشد و امکاناتی مانند بیمارستان، ادارات دولتی، مراکز خرید و مدارس و دانشگاه بین­المللی در آن واقع شده است. مردم محلی قبرس شمالی هم در ماگوسا سکونت دارند.

به دلیل جمعیت و شهرسازی سنتی، این شهر دارای مجتمع­ های مسکونی تفریحی مدرن نمی ­باشد، و به طور معمول تک آپارتمان ­های مدرن را مشاهده می ­کنید که اگر زندگی شهری را ترجیح می ­دهید، بهترین گزینه برای شما می ­باشد.

هزینه خرید یک سوئیت 40 متر مربعی در شهر ماگوسا از 40.000 پوند انگلیس می ­باشد.

خانه یک خوابه در ماگوسا 50.000 پوند و ملک دوخوابه 60.000 پوند انگلیس می ­باشد.

بابیلون 7

توزلا منطقه ویلایی که در فاماگوستا قرار دارد، قیمت یک خانه ویلایی در این منطقه حدود 100.000 پوند انگلیس می ­باشد.

منطقه توریستی و تفریحی ایسکله که نزدیک به شهر فاماگوستا می­ باشد، از مجتمع­ های مسکونی تفریحی زیادی برخوردار است که بسته به بودجه و شرایط پرداخت شما می ­توانید از این املاک خریداری کنید.

در این منطقه مخصوصا قیمت لانگ بیچ می توانید از خانه ­های متفاوتی با شرایط پرداختی متفاوتی انتخاب کرده و ملک مورد علاقه خود را خریداری کنید.

یک استدیو که آماده تحویل است در این منطقه از 75.000 پوند انگلیس موجود است.

یک استدیو در حال ساخت در این منطقه با اقساط 6 ساله و 30% پیش پرداخت از 55.000 پوند انگلیس موجود می ­باشد.

خانه یک خوابه آماده تحویل در لانگ بیچ 110.000 پوند انگلیس و خانه یک خوابه در حال ساخت با اقساط 6 ساله 80.000 پوند انگلیس می ­باشد.

ملک دو خوابه در منطقه لانگ بیچ که آماده تحویل باشد 150.000 پوند انگلیس و ملک دو خوابه در حال ساخت با اقساط 6 ساله 100.000 پوند انگلیس می ­باشد.

شرایط پرداختی برای املاک آماده حداقل مبلغ پیش پرداخت باید 50% از مبلغ کل باشد و اقساط یک ساله نیز برای مابقی مبلغ باقی مانده.

اقامت برای دیگر اعضای خانواده

قانونی که در قبرس شمالی برای گرفتن اقامت اعضای خانواده است به این شکل می ­باشد:

زمانی که یک سوئیت خریداری می ­کنید اجازه گرفتن اقامت یک نفر از اعضای خانواده را دارید. این اقامت می ­تواند برای همسر و یا یک فرزند باشد.

زمانی که یک خانواده سه نفره بخواهند اقامت قبرس شمالی را داشته باشند باید ملکی حداقل یک خوابه خریداری کنند و پس از آن می ­توانند اعضای خانواده اقامت قبرس شمالی را داشته باشند.

خرید ملک دو­ خوابه به شما امکان گرفتن اقامت برای یک خانواده 4 نفره را می­ دهد.

با خرید پنت هاوس و یا یک زمین که اجازه ساخت آپارتمان را به شما می ­دهد می­ توانید برای اعضای خانواده بیشتر از 4 نفر اقامت قبرس شمالی را دریافت کنید.

اخذ کارت شهروندی و یا اقامت دائم در قبرس شمالی

 زمانی که مراحل خرید ملک شما به پایان رسید و شما اقامت موقت یکساله قبرس شمالی را دریافت کردید. برای تمدید این اقامت پس از سال اول اقامت موقت به صورت اقامت دو ساله به شما تعلق می گیرد. تمدید اقامت موقت در سال سوم نیز بار دیگر به صورت اقامت دو ساله می ­باشد.

تا کنون شما 5 سال اقامت موقت قبرس شمالی را دریافت کرده ­اید. در زمانی که بخواهید اقامت خود را دوباره تمدید کنید، در صورتی که شرط خارج نشدن بیش از 45 روز از خاک قبرس شمالی را رعایت کرده باشید می ­توانید اقامت دائم قبرس شمالی را پس از 5 سال دریافت کنید و با دریافت کارت شهروندی قبرس شمالی از تمام امکانات حقوقی این کشور استفاده کنید.

قوانین کشور قبرس شمای بر اساس حقوق شهروندی می ­باشد و شما به عنوان یک شهروند از بالاترین سطح اجتماعی برخوردار می ­باشید.

تمام اعضای جامعه از جمله کودکان، بانوان و آقایان حقوق یکسانی را دارند و می­ توانند برای دریافت تمامی حقوق شهروندی خود به پلیس مراجعه کنند.

تحصیل برای کودکان زیر 18 سال در این کشور رایگان است و خدمات درمانی به صورت رایگان در اختیار تمام اعضای جامعه قرار می ­گیرد.

در صورت داشتن اقامت قبرس شمالی اگر در این کشور صاحب فرزندی بشوید این فرزند تحت حمایت دولت قبرس شمالی قرار می گیرد و در ۱۸ سالگی می تواند ویزای قبرس شمالی را دریافت کند.

فرزندانی که در قبرس شمالی متولد می شوند شرایطی را دارند که به عنوان یک قبرسی می توانند از امکانات این کشور استفاده کنند و برای ورود به دانشگاه نیز یک سوم دانشجویان بین المللی هزینه میکنند.

دریافت ویزای شینگن برای شهروندان قبرس شمالی

پس از آنکه شما اقامت قبرس شمالی را دریافت کردید برای گرفتن ویزای شینگن می توانید اقدام کنید. کنسولگری هایی که در قبرس شمالی هستند انگلستان، آلمان، ایتالیا، استرالیا، سوئد، پرتغال و اسپانیا می باشند، شما با مراجعه به کنسولگری مورد نظر می

توانید، با ارائه مدارک ملک و حساب بانکی، در طی پنج روز کاری ویزای توریستی با مدت زمانیک یا دوماهه کشور مقصد را دریافت بکنید.

قوانین املاک و مستغلات قبرس شمالی

طبق قانونی که در کشور قبرس شمالی جاری است، شما با خرید ملک و انجام کارهای قانونی مربوط به آن، مانند پرداخت مالیات و قطعی کردن سند به نام خود، در حقیقت صاحب قسمتی از خاک قبرس شمالی شده و آن ملک و زمین همیشه به شما و ورثه شما تعلق دارد.

در حقیقت با خرید ملک و خرید زمین در قبرس شمالی، صاحب عرصه و اعیان می­ شوید و کسی غیر از خود شخص که سند به نام اوست حق فروش و یا انتقال آن سند را ندارد.

انواع سند ملک در قبرس شمالی

در قبرس شمالی سه نوع سند وجود دارد:

۱_سند معاوضه ای  Exchange Title Deeds

۲_سند ترک Tukish Title Deeds

3_سند تخصیص Tahsis Title Deeds

۱_ سند معاوضه ای Exchange Title Deeds

به سندهایی گفته می شود که پس از درگیری ترک های قبرس و یونان، بعد از مهاجرت به سمت شمال زمین یا ملک خود را در شمال معاوضه کرده اند، به این اسناد سند معاوضه ای یا Exchange Title Deeds  گفته می شود.

۲_ سند ترک Tukish Title Deeds

سندهایی هستند که اصالتا برای ترک های قبرس بوده و در قسمت شمالی جزیره(قبرس شمالی ) جای گرفته اند.

وست 1

۳_ سند تخصیص Tahsis Title Deeds

به اسنادی گفته می شود که توسط خود دولت قبرس شمالی صادر شده و بعد از ۱۹۷۴ برای آن دسته از مهاجرانی که از ترکیه به قبرس شمالی آمدند از طرف دولت اعطا شده است.

ضمنا این نوع اسناد برای شهیدان جنگ بین شمال و جنوب نیز اختصاص داده شده و به جز ترک های قبرس و خانواده شهید، حق خرید و فروش و یا معاوضه آن را ندارند.

نکته: از لحاظ قانونی فرقی بین سند ترک و معاوضه ای وجود ندارد و هر دو دارای ارزش قانونی یکسانی می­­ باشند.

خرید آنلاین ملک در قبرس شمالی

 برای آن دسته از افرادی که قصد خرید ملک را داشته باشند و بخواهند از راه دور همه مسائل را کنترل کنند نیز امکاناتی را در اختیارش قرار می ­دهیم.

زمانی که قبرس شمالی را به عنوان کشور مورد علاقه و مقصد خود پسندید، می ­توانید از کارشناس خود بخواهید تا با شما به صورت آنلاین ارتباط تصویری برقرار کند و پروژه ­ها و مجتمع ­هایی که به بودجه شما نزدیکتر است را نشان بدهد.

شما و مشاور خریدتان قراردادی را تنظیم می­ کنید و با توجه به نکات قرارداد، مشاور شما متعهد می ­شود تا از راه دور کارهای شما را پیش ببرد.

پس از آنکه ملکی مورد پسند شما قرار گرفت، شما مبلغ پیش پرداخت را به حساب شرکت سازنده واریز می کنید و فیش آن را برای کارشناس به همراه عکسی از پاسپورت خود ارسال می ­کنید.

مرحله بعدی گرفتن قرارداد به اسم و شماره پاسپورت شما می ­باشد.

شما فقط برای قطعی کردن سند نیاز دارید تا سفری به قبرس شمالی داشته باشید تا بتوانید با امضا و اسم خود سند ملکی را کامل کنید.

خرید خانه ارزان در قبرس شمالی

بهترین شرایط برای خرید ملک در قبرس شمالی، املاک در حال ساخت در مراحل اولیه می باشد. به طور مثال ملکی که در سال 2025 آماده تحویل می ­باشد بهترین و ارزان­ترین ملک برای شما می ­باشد تا بتوانید با قیمتی بسیار مناسب سرمایه گذاری خود را در قبرس شمالی داشته باشید.

با یک مقایسه قیمت بین دو ملک آماده تحویل و در حال ساخت می ­توانید فرق بین این دو را کاملا مشهود متوجه شوید.

یک خانه دو خوابه در حال ساخت در منطقه لانگ بیچ با قیمت 100.000 پوند که به صورت 30% پیش پرداخت و مابقی مبلغ باقی مانده، اقساط 6 ساله قابل خرید می ­باشد.

در صورتیکه همین ملک اگر آماده تحویل باشد 150.000 پوند، با 50% پیش پرداخت و مابقی مبلغ باقی مانده با اقساط 1 ساله قابل خرید است.

وضیعت شرایط اقتصادی و وضعیت کنونی در این جزیره

قبرس شمالی با 400.000 نفر جمعیت، 40 درصد از مساحت جزیره قبرس را به خود اختصاص داده است. به دلیل آب و هوای مدیترانه ­ای و شرایط محیطی، صنعت جهانگردی در قبرس شمالی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

بیشتر ساکنین قبرس شمالی شغل­ هایی مربوط به گردشگری دارند و از این طریق درآمد زایی می ­کنند. یکی از پرطرفدارترین شغل ­ها اجاره خانه به گردشگران می ­باشد که درآمد آن به دلار است. با خرید ملک و اجاره آن به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالیانه می توانید از درآمد مشخصی برخوردار باشید.

موسسات کرایه ماشین نیز در این کشور فعالیت زیادی دارند، افرادی که به عنوان گردشگر به این کشور سفر می­ کنند با داشتن گواهینامه بین­المللی می ­توانند با کرایه ماشین به راحتی در کشور گردش کنند.

این کشور همواره در حال پیشرفت است و رو به توسعه زیرا که در صورت بروز مشکلی در کشور نمایندگان مردم و دولت برای برطرف کردن هر چه سریع تر مشکل پیش آمده اقدام میکنند و این خود یکی دیگر از دلایل رفاه اجتماعی در این کشور می باشد . در این کشور مثل تمام کشور های رو به رشد با مقداری از تورم جهانی مواجه شده، ولی با این وجود همچنان در شغل های دولتی  و در بانک ها آرامش بر قرار می باشد زیرا که حقوق و مزایای آنها به شکلی هماهنگ با تورم تغییر میکند و این باعث می شود در هنگام مراجعه ارباب رجوع به این اماکن با رویی گشاده همه پرسنل آماده خدمات رسانی باشند ، در قبرس شمالی کارمندان از شما به خوبی استقبال می کنند و اگر نتوانند به هر دلیلی یا اگاه نبودن به زبان انگلیسی یا ندانستن راه حل مشکل شما به شکل خودجوش شروع به پرسش از دیگران میکنند تا بتوانند مشکل پیش آمده را حل کنند . از دیگرمزایای قبرس شمالی  آماده بودن بستر فعالیت های اقتصادی می باشد زیرا که این کشور رو به رشد می باشد و پذیرای هر گونه سرمایه گذاری و کارآفرینی اعم از کارهایی در راستای توریسم و گردشگری خدماتی و صنعتی و ساختمانی، و این خود باعث رشد اقتصادی کشورمی شود.

قبرس شمالی دارای گوناگونی نژادی هست و این گوناگونی باعث به وجود آمدن شرایطی مناسب برای اجرای طرح های اقتصادی می باشد به این معنی که کسب و کار شما با داشتن تنوع می تواند به چندین فرهنگ خدمات رسانی کند و از طرفی می تواند به شکل خاص مشتری از فرهنگی خاص را هدف قرار داده و در راستای برآوردن نیاز های آنها اقدام کند.

مقاله ­ای در سال 2021 در مجله اقتصادی فوربز آمریکا به چاپ رسید که قبرس شمالی را یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری و خرید ملک اعلام کرد. این مقاله سرمایه گذاران زیادی را از سراسر دنیا به سمت قبرس شمالی سراریز کرد تا با سرمایه گذاری به پوند انگلیس در املاک در این کشور بتوانند از امنیت مالی مناسبی برخوردار شوند.

در کل مردم ساکن در قبرس شمالی شرایط زندگی خوب و رو به بالایی را دارند و می ­توان گفت امنیتی که در قبرس شمالی حاکم است به همین دلیل می ­باشد.

متداولترین راه های اخذ اقامت

از متداولترین راه های اخذ اقامت در قبرس شمالی خرید ملک می باشد. با توجه به سیستم موجود و خدمات ارائه شده توسط دولت قبرس شمالی افرادی که قصد مهاجرت دارند می توانند با خرید ملک اقامت خود و خانواده خود را اخذ کنند، در حال حاضر با توجه به شرایط آب و هوایی، قوانین حاکم، آداب و رسوم موجود در قبرس شمالی شرایط خاصی را برای سرمایه گذاری خارجی ایجاد کرده است.

بعنوان مثال هر فردی می تواند با شرایط پرداخت خاص در هر منطقه صاحب ملک شده و اقامت خود را اخذ کند. تمای شرکتهای سازنده دارای شرایط پرداخت خاص خود را دارد، بعنوان مثال شرط اخذ اقامت در قبرس شمالی پرداخت حد اقل ٣٠ درصد از مبلغ ملک می باشد، و مابقی ٧٠ درصد از مبلغ ملک با توجه به سیاست هر شرکت حد اقل ٢ سال و حد اکثر ٦ سال می باشد، که در صورت استفاده از ٢ سال پرداخت اقساط شامل سود بانکی نخواهد شد.

اخذ اقامت نسبت به تعداد اعضای خانواده

گذاری در قبرس شمالی

قانون حاکم در قبرس شمالی برای اخذ اقامت نسبت به تعداد اعضای خانواده متفاوت است. بعنوان مثال برای خانواده ٢ نفره که شامل پدر و فرزند، زوجین، مادر و دختر حد اقل خرید یک سوئیت می باشد، برای خانواده ٣ نفره یک خوابه ضروری خواهد بود، برای خانواده ٤ نفر آپارتمان ٢ خوابه لازم هست.

بطور کلی آپارتمان یا ویلاهای موجود در قبرس شمالی بصورت پیش پرداخت نیز عرضه می شود، و هر خانواده برای انجام پروسه اخذ اقامت نیاز به تهیه و ارائه اجاره نامه به دولت دارند، در این خصوص برخی از شرکت های سازنده اقدام به تهیه منزل رایگان جهت سکونت خانواده ها تا هنگام تحویل ملک یا ویلای خریداری شده را می کنند، که در اینصورت خانواده ها می توانند تا موقع تحویل ملک از آپارتمان مبله بصورت رایگان استفاده کنند.

در برخی موارد خانواده ها اقدام به خرید زمین با قابلیت ساخت ویلا یا آپارتمان چند طبقه می کنند که در این صورت هر فرد حق خرید ١٥٠٠ متر مربع زمین را دارد تا بتوانند ویلا یا آپارتمان خود را با سلیقه شخصی بنا کنند. اقامت تمامی افراد خانواده در سال اول یکساله صادر خواهد شد، و از سال دوم بصورت ٢ ساله صادر می شود.

اخذ کارت شهروندی قبرس شمالی

در صورتی که هر خانواده قصد مهاجرت به قبرس شمالی و اخذ کارت شهروندی را داشته باشند ملزم به رعایت برخی نکات خواهند بود

١: در صورت خرید ملک با اقساط نیاز به رعایت عدم ترک جزیره بمدت ٤٥ روز در سال را دارند( هر خانواده نباید در طول سال بیشتر از ٤٥ روز از جزیره خارج شوند).
٢: هر خانواده می تواند قبل از اخذ کارت شهروندی از حق و حقوق شهروند عادی قبرس شمالی استفاده کنند مانند داشتن بیمه خدمات درمانی رایگان
٣: در صورتیکه هر فرد یا خانواده ملک ، ویلا، آپارتمان با قیمت ١٢٥ هزار یورو بصورت نقد خریداری کنند در مدت ٣ سال کارت شهروندی خود را می توانند اخذ کنند (فقط در صورت خرید نقدی).

هزینه های تحصیل در قبرس شمالی

نکته قابل توجه در رابطه با فرزندان زیر ١٨ سال، اگر خانواده ای دارای فرزند یا فرزندان زیر ١٨ سال داشته باشند و در دوره تحصیلی متوسطه باشند هزینه تحصیلات دانشگاهی به اندازه شهریه پرداخت دانشجویان قبرسی خواهد بود و تحت حمایت دولت بوده و تحصیل در دوره متوسطه رایگان و حتی خدمات درمانی رایگان نیز دریافت خواهند کرد.

قوانین تولد فرزندان و حمایت دولت قبرس

درصورت تولد هر فرزند در قبرس شمالی نیز تحت حمایت دولت قرار خواهد گرفت و در ١٨ سالگی پاسپورت قبرس شمالی را نیز دریافت خواهد کرد. در صورت اخذ اقامت از طریق ملک هر خانواده می تواند برای تهیه ویزای توریستی به کشورهای مختلف اقدام کند. در حال حاضر کشور قبرس شمالی دارای کنسولگری های کشورهای انگلستان، آلمان، ایتالیا، استرالیا، سوئد، پرتغال و اسپانیا می باشد و خدمات کنسولگری در طول ٥ روز کاری ارائه داده میشود، برای اخذ ویزای توریستی با ارائه مدارک ملک و حساب بانکی هر متقاضی می تواند ویزای توریستی ١ تا ٢ ماهه را دریافت کند.

در این ایام مهاجرت به یکی از داغ­ترین بحث­ های روز درآمده، و هر فرد و خانواده­ ای که قصد مهاجرت را دارند، بسته به شرایط خود روش و کشوری را برای مهاجرت انتخاب می ­کنند.

به طور مثال شخصی که در رشته ­ای تخصصی، مدرک دکتری و فوق­ لیسانس داشته باشد، می­ تواند از دانشگاه برای ادامه تحصیل و یا برای استاد دانشگاه شدن و یا حتی برای شغلی که به تخصص شخص مربوط است اقدام به مهاجرت کند. در این صورت نیز موانعی ممکن است برای مهاجرت شخص به وجود بیایید. مثلا پیدا کردن شغل مناسب که با آن بتواند اقامت خود را بگیرد، ممکن است زمان­بر باشد، یا اینکه ویزای کار شخص تمدید بشود یا خیر نیز جای سوال دارد که ممکن است باعث شود مهاجرت شخص به مشکل برخورد کند. و مطمئنا این کار که از طریق مدرک دانشگاهی و پیدا کردن کار تخصصی بخواهد مهاجرت کند، به تائیدیه­ هایی از وزارت آموزش برای تائید مدرک دانشگاهی شخص نیز نیاز دارد.

روشی دیگر از طریق ایجاد کسب و کار و ثبت شرکت می ­باشد، که این امر نیز به غیر از اینکه به سرمایه زیادی نیاز دارد، کارهای اداری زیادی را با خود به همراه دارد.

مهاجرت از طریق خرید ملک

یکی از ساده ­ترین روش­ ها و امن­ترین راه ­­ها برای مهاجرت که در تمام دنیا مرسوم است، مهاجرت از طریق خرید ملک می ­باشد. با خرید ملک شما در کشور مقصد به عنوان یک سرمایه گذار شناخته می ­شوید و گرفتن اقامت برای خودتان و خانواده­تان کار بسیار راحتی می ­باشد.

خرید ملک باید با تحقیقات کامل و پیدا کردن مشاور درست صورت بگیرد، در این صورت شما با خرید ملک هم سرمایه گذاری با ارز جهانی را کرده ­اید و هم در یک کشور امن همیشه جایی برای سکونت خواهید داشت.

با در نظر گرفتن این موضوع که خرید ملک به شما این امکان را می­ دهد که همیشه بتوانید اقامت آن کشور را دریافت کنید، یکی از بهترین راه­ ها برای مهاجرت به حساب می ­آید.

قبرس شمالی جزء چند کشور اول دنیا برای جذب سرمایه گذار در سال 2021 شده است. در ادامه چند دلیل برای اینکه قبرس شمالی چرا در این لیست قرار گرفته است را توضیح می دهیم؛

یکی از این دلایل امنیت بالای قبرس شمالی می­ باشد. درصد جرم و جنایت در قبرس شمالی بسیار پایین است و خانواده ها و مخصوصا زنان و کودکان از امنیت حقوقی بالایی برخوردار می­باشند. قبرس شمالی جزء پنج کشور امن دنیا می ­باشد.

دلیل دیگر قیمت نسبتا پایین­تر ملک و مستغلات در قبرس شمالی می­باشد. به طور مثال با مبلغی که می توانید در ایتالیا یک آپارتمان تهیه کنید، در قبرس شمالی می­توانید ده آپارتمان خریداری کنید.

به مسئله دیگری که می­ توان اشاره کرد، مسئله ارزش افزوده ملک در سال در قبرس شمالی می­باشد. این سود بین 8%  تا 10% در سال می ­باشد. و با این روش شما در حقیقت هم ملکی برای زندگی دارید و پولی برای اجاره خانه خرج نمی ­کنید. هم سرمایه اولیه شما به ارز جهانی یعنی پوند انگلیس تبدیل شده و هم سودی سالیه بر ارزش ملک شما افزوده می شود.

بلاجیو2

اقامت موقت با خرید ملک در قبرس شمالی

در قبرس شمالی برای گرفتن اقامت باید سالیانه اقدام کنید. هر ساله شما با آپلود کردن مدارک خود در سامانه و پرداخت مبلغی که برای مالیات درنظر گرفته شده و دادن آزمایش خون و تست حساسیت، می توانید اقامت خود را تمدید کنید.

اقامت دائم با خرید ملک در قبرس شمالی

بعد از گرفتن اقامت موقت، در صورتی که در طول پنج سال، سالی بیشتر از 45 روز از خاک قبرس شمالی خارج نشوید، می­توانید اقامت دائم قبرس شمالی را دریافت کنید.

قوانین املاک و مستغلات در قبرس شمالی

زمانی که شما ملکی یا زمینی را در قبرس شمالی خریداری می ­کنید، در حقیقت خاک قبرس شمالی را خریداری کرده ­اید، که بر خلاف خیلی از کشورها مانند ترکیه که فقط اعیان به خریدار تعلق می گیرد، در قبرس شمالی شما با پرداخت 10 دلار سند را به نام خود ثبت کرده، و عرصه و اعیان به خریدار تعلق می­ گیرد. این بدان معنی است که فقط خریدار حق فروش و یا انتقال سند را دارد، و همچنین بعد از فوت خریدار سند به ورثه او به ارث می­ رسد.

در زمان خرید ملک به سند دقت کنید

در قبرس شمالی سه نوع سند ملکی داریم که فقط دو نوع آن برای خرید و فروش افراد خارجی مناسب است. سند معاوضه­ ای و سند ترک برای خرید ملک مناسب می­باشد و ارزش قانونی یکسانی دارد. در زمان خرید ملک به سند دقت کنید، زیرا خرید و فروش سند شهدا یا tahsis  برای افراد خارجی غیر قانونی بوده و در صورت خرید نمی توانید آنرا بفروش برسانید.

برای گرفتن اقامت برای خود و خانواده­ تان قانونی مبنی بر اینکه در چه ملکی به چه تعداد افراد اقامت می ­دهند وجود دارد.

برای یک خانواده دو نفره، مانند زن و شوهر و یا مادر و فرزند و یا پدر و فرزند، یک استدیو برای گرفتن اقامت کافی می باشد یک خانواده سه نفره، باید حداقل ملکی یک خوابه برای گرفتن اقامت خریداری کنند. اقامت برای یک خانواده چهار نفره، به ملکی دوخوابه نیاز دارد. همکاران ما در شرکت سرمایه گذاری بازرگان آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

Neo Residence Apartments Gazimagusa Northen Cyprus 18

بهترین پروژه‌های خرید ملک در گیرنه

بهترین پروژه‌های ملک در شهر گیرنه یا کایرنیا (Kyrenia) در قبرس شمالی، مورد توجه افرادی قرار دارد که با اهداف متفاوتی مانند سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی، مهاجرت، تحصیل و موارد دیگر قصد مهاجرت به قبرس یا انتقال دادن بخشی از زندگی خود به این کشور کوچک اما جذاب از نظر شرایط زندگی، دارند. شهر بندری گیرنه از مراکز مهم شهری در قبرس شمالی است که با برخورداری از مزایایی مانند آب‌وهوای مدیترانه‌ای، مناظر طبیعی چشم‌نواز، امکانات تحصیلی عالی و فعالیت ۳ دانشگاه معتبر در این شهر و سایر جنبه‌هایی که برای زندگی مطلوب مورد نیاز است، منطقه شهری عالی برای خرید ملک در قبرس به شمار می‌آید و جزو گزینه‌های همیشه مطرح مجموعه سرمایه‌گذاری بازرگان هم هست. از این رو آشنایی با بهترین پروژه‌های ملک در این شهر و کسب اطلاعات در مورد جزئیات آن می‌تواند برای افرادی که گیرنه را برای خرید ملک و پیش بردن اهداف خود در نظر گرفته‌اند، مفید باشد.

پروژه ملک Begon Villas گیرنه

یکی از پروژه‌های جذاب خرید ملک در قبرس شمالی و شهر گیرنه، مجموعه ویلاهای (جمعاً ۱۳ ویلا) بگون است که بازسازی و فراهم کردن جنبه‌های زندگی رؤیایی در جزیره قبرس را برای خریداران هدف قرار داده است. هر کدام از واحدهای ویلایی پروژه ملک بگون مساحتی نزدیک به هفت هزار متر دارند و دارای امکانات متنوعی مانند استخر اختصاصی، سیستم امنیتی، محوطه‌ها و لند اسکیپ طراحی شده، شومینه، پنجره‌های بزرگ و… می‌شود. همچنین دیگر مشخصه ویلاهای این پروژه ملک در گیرنه معماری مدرن آن است و ویژگی‌های برجسته‌ای مانند دیوارهای سنگی در ترکیب با جزئیات شیشه‌ای دارد.

پروژه ملک Nestoya Villas گیرنه

نستویا از بهترین پروژه‌های ملک در گیرنه قبرس شمالی محسوب می‌شود چراکه منحصربه‌فردترین امکانات را در یک شهرک ویلایی مدرن گرد آورده است. واحدهای ویلایی این پروژه هم مانند پروژه ویلایی بگون، بزرگ است و امکانات مختلف و متداول در ویلاهای مدرن را (به‌خصوص در مورد این پروژه تراس‌های بزرگ و سرپوشیده قابل ذکر است) به امکانات طبیعی زندگی در این پروژه ساحلی مانند چشم‌انداز دریا و آب‌وهوای دلپذیر مدیترانه‌ای اضافه کرده است.

پروژه ملک Avangart Plus گیرنه

واحدهای مسکونی پروژه آوانگارت پلاس برای علاقه‌مندان به زندگی در منطقه کوهستانی گیرنه و بهره‌مند شدن از منظره دریای مدیترانه گزینه خوبی است. این پروژه همچنین فرآیند خرید ملک در قبرس را به دلیل قیمت‌های متعادل‌تر (بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار پوند) به نسبت قیمت‌های مرسوم خرید ملک در پروژه‌های لوکس، راحت‌تر می‌کند. در این پروژه مسکونی انواع واحدهای ۲ خوابه، سه خوابه و پنت هاوس قابل خریداری است و چون به مرکز شهر گیرنه نزدیک است، از نظر موقعیت هم گزینه خوبی محسوب می‌شود.

پروژه ملک Karmi Valley Homes گیرنه

دره کارمی یکی از مناطق طبیعی زیبای شهر گیرنه است و پروژه فوق در این دره ساخته شده و چشم‌انداز باشکوه دریا و کوهستان را به‌طور هم‌زمان در اختیار ساکنان قرار می‌دهد. کل این پروژه از کم‌تر از ۳۰ واحد تشکیل شده و معماری مدرن و متناسب با طبیعت دارد که به جذابیت آن افزوده است. طراحی مفید (استفاده از حداقل فضا به کاربردی‌ترین شکل ممکن) و کیفیت مصالح دو مورد از اصلی‌ترین مشخصه‌های این پروژه مسکونی در قبرس شمالی است و می‌بایست با هدف بررسی دقیق‌تر، مورد توجه خریداران ملک در گیرنه قرار بگیرد.

Neo Residence Apartments Gazimagusa Northen Cyprus 17

پروژه ملک NorthernLAND Villas: Çatalköy گیرنه

به‌عنوان یکی دیگر از بهترین پروژه‌های ملک در شهر گیرنه قبرس شمالی، می‌توان از پروژه ۲۶ واحدی کاتالکوی نام برد که مراحل ساخت آن در سال ۲۰۲۴ به اتمام می‌رسد. این پروژه مانند سایر پروژه‌های ویلایی گیرنه بر اساس امکانات مدرن طراحی شده و در حال ساخت و همچون یک فرصت خوب سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی در زمینه ملک یا خانه‌ای رؤیایی برای زندگی در این کشور، مورد توجه است.

پروژه ملک Ardem Park Green Hill گیرنه

پروژه آردم پارک یکی از بهترین پروژه‌ها و شهرک‌های ویلایی در حال ساخت با ۳۶ واحد مستقل است که در سال ۲۰۲۴ به بهره‌برداری می‌رسد. آردم پارک به دلیل نزدیکی به ساحل و مکان‌های توریستی مهم در گیرنه مانند هتل مریت موقعیتی عالی دارد و در مورد زیرساخت‌های آن هم می‌توان به مغازه‌ها، رستوران‌ها، بارها، بانک‌ها و خلاصه هر آنچه برای زندگی مطلوب و به دور از هیاهوی شهر مورد نیاز است، اشاره کرد.

پروژه ملک Phoenix Towers گیرنه

پروژه برج‌های فونیکس (ققنوس) برای علاقه‌مندان به سبک زندگی آپارتمانی و همچنین برای خریداری که امکانات مالی محدودی به نسبت خرید ویلا دارند، یکی از بهترین موارد است. این پروژه همین‌طور از نظر موقعیت و میزان دسترسی به امکانات قابل توجه زندگی در قبرس شمالی مانند بارها، کازینوها، مکان‌ها توریستی و… هم جذاب است. در مورد امکانات قابل توجه واحدهای این پروژه بزرگ می‌توان به چشم‌انداز دریا و کوهستان، پارکینگ زیرزمینی، روف گاردن‌های با امکانات، تراس و… اشاره کرد.

پروژه ملک Emtan Olive Hill گیرنه

برای خریدارانی که به دنبال یک پروژه آپارتمانی در موقعیتی طبیعی می‌گردند، پروژه فوق مورد مناسبی است. ساختمان‌های این شهرک مسکونی بر روی تپه‌ای موسوم به تپه زیتون امتان ساخته شده و دارای معماری مدرن و دسترسی عالی به مکان‌های خدماتی مختلف مانند، بیمارستان‌ها، بازارها، رستوران‌ها و… است.

4 از 5